Локо с победа на старта, Карагарен изработи обрат за смърфовете!

19
716

Локомотив Пловдив стартира сезона с победа с 2:1 срещу Пирин. Смърфовете имаха сложна задача, след като гостите поведоха в резултата и за да стигнат до трите точки трябваше да осъществят пълен обрат. Бирсент Карагарен блесна и се нагърби с лидерската позиция и с брилянтна асистенция и гол със сигурност се превърна в играч на мача.

В 10-ата минута на срещата гостите от Благоевград поведоха в резултата с гол на Станислав Костов. Ситуацията обаче беше разглеждана повече от две минути от системата ВАР, тъй като нападателят на Пирин беше на една линия с капитана на Локомотив Димитър Илиев. Нападателят на Локомотив не действа много концентрирано в защита и не се изтегли навреме, което позволи на Костов да играе с топката и останал очи в очи с Илко Пиргов да се разпише.

В 22-ата минута Димитър Илиев стреля от легнало положение, но право в ръцете на Янко Георгиев. Още в следващата минута капитанът на Локомотив засече с глава добро центриране на Бирсент Карагарен. Ударът на Илиев обаче прелетя над вратата. Пирин отговори веднага с центриране на Андрей Йорданов от десния фланг. Станислав Костов беше оставен сам в наказателното поле, но изстрелът му с глава беше неточен.

В 33-ата минута Казуки Такахаши стреля от около 25 метра, но право в ръцете на Пиргов. В 38-ата минута Преслав Боруков пое топката с гръб към наказателното поле, завъртя се добре, но заложи на силата и ударът му се спря в строящия се сектор зад вратата на Пирин.

В 42-рата минута Локомотив изравни чрез Преслав Боруков, но голяма заслуга за попадението имаше Бирсент Карагарен. Крилото на „смърфовете“ проби от десния фланг, справи се последователно с Юлиян Попев, после и с Петър Занев, след което подаде по земя към Боруков, а нападателят от около 7 метра до голлинията не сбърка.

В 51-ата минута удар на Пиер Зебли прелетя високо над вратата на Пирин. В 60-ата минута правещият много силен мач Бирсент Карагарен осигури обрата за Локомотив. Петър Витанов пусна пас в наказателното поле, а Карагарен от близка дистанция и малък ъгъл копна топката технично покрай Янко Георгиев.

В 66-ата минута Петър Витанов проби мощно по левия фланг и извади топката около точката на дузпата, където Димитър Илиев нанесе удар от движение, но той премина покрай вратата.