Дублиращият тим на Ботев започна контролите със загуба

1
758
Ботев II, лятна подготовка 2022

Дублиращият отбор на Ботев загуби с 0:2 от Созопол в контролна среща. Двубоят се игра на стадион „Загорец“ в Нова Загора.

Домакините се бяха постарали да предоставят много добри условия за игра и въпреки проливния дъжд в минутите преди мача теренът бе готов за двубоя.

Мачът бе неофициален дебют за Артур Ованесян начело на „канарчетата“. Наставникът използва два напълно различни състава в двете полувремена, като само вратарят Панев бе на терена през всичките 90 минути.

Двата тима направиха приятен за наблюдаване сблъсък. През първата част головите положения летяха едно след друго. „Небесносините“ бяха по-добри през първата част и поведоха с гол на Ласков в 36-ата минута от фаул. Второто полувреме стартира с ранен гол за Созопол. В 50-ата минута Почански увеличи аванса им с отличен гол с глава. Малко по-късно вратарят на Созопол Стамен Бояджиев спаси дузпа и запази вратата си суха. След бурното начало последваха минути без положения за гол. В самия край на срещата двата тима си размениха нова порция ситуации, но до нов гол не се стигна.