Марица поведе на румънци, но съдия с две бързи дузпи ги спря

8
209

Марица Пловдив изигра втората си контролна среща в Словения. Кършакалии се изправиха срещу румънския УТА Арад, но загубиха с 1:5 въпреки, че поведоха в резултата. След 1 час игра Домовчийски откри с глава, но малко по-късно пловдивани допуснаха изравняване. Веднага след това главния съдия се намеси и отсъди две бързи дузпи за съперника на маричани, които бяха реализирани. До края на срещата румънците вкараха още 2 гола.

Първата част бе равностойна и завърши без голове. Най-чистото положение за „Марица“ през първото полувреме се откри пред Станислав Маламов в 39-та минута. Той получи пас от десния фланг и стреля без забавяне, но вратаря на румънския тим се намеси успешно. Мариян Тонев с удар от дистанция можеше да открие в началото на второто полувреме.

Голът за пловдивчани падна след много добра комбинация. Стефан Попов подаде от центъра на терена към Янъков на крилото. Той му върна паса и се впусна в атака, докато Попов подаде напред към Станимир Димитров, който с едно докосване изведе вече напралия скорост Янъков. Последния центрира и Домо от малък ъгъл с глава прати топката в далечния ъгъл на стража на съперника.

МАРИЦА: Илия Николов, Мартин Газиев, Димитър Аврамов, Симеон Вешев, Георги Иванов, Дъглас Иваноф, Мариян Тонев, Милен Танчев, Станислав Маламов, Веселин Марчев, Радослав Апостолов (Петър Начев, Йордан Пейчинов, Христиан Димитров, Валери Домовчийски, Васил Янин, Айкут Янъков, Станимир Димитров, Сали Садъков, Стефан Попов, Теодор Фърков, Виктор Петков)

Следващата контрола на „жълто-сините“ е срещу сръбския „Раднички“ (Крагуевац)