Житница победи Дълго поле в отложен мач от „А“ ОФГ

0
488
Житница победи Дълго поле в отложен мач от "А" ОФГ, 24.05.2022

Навръх 24 май Житница победи Дълго поле с 1:4 в отложен мач от 13 кръг в „А“ ОФГ, игран в Дълго поле. Така гостите отново спечелиха общинското дерби. Те изковаха победата си още през първата част, като до нейния край водеха с 0:3. Петър Кундурджийски, Александър Драганов и Златомир Петров отбелязаха за Житница. През второто полувреме домакините се активизираха, докато гостите се отпуснаха. Резултатът бе намален на 1:3 от дузпа в 60-та минута. Владислав Велчев обаче сложи точка на спора с четвърти гол, като това остана и крайния резултат.

Тимът на Житница се изкачи на 4-то място с 52 точки преди последния кръг, в който тимът е домакин на Металик (Сопот).

Дълго поле гостува на Марица (Любеново) в последния кръг, а в класирането заема 12-то място с 31 точки.