Късен гол и седем от първия отбор донесоха драматична победа на Ботев II

10
2575

Дубълът на Ботев Пловдив успя с много мъка да постигне важна победа днес срещу Спартак Варна. Гостите на два пъти повеждаха в резултата, а канарчетата трябваше да изравняват, а победния гол падна в продължението на срещата. Балтанов, Бароан, Аргилашки, Филипов, Минков, Джак Лейн, Ннади плюс още един чужденец – Туре започнаха в стартовия състав в компанията на тримата юноши Чернев, Бонев и Иван Иванов.

Гостите откриха резултата след страхотно воле, което матира Аргилашки. Само минута по-късно обаче Минков намали след самостоятелен пробив през центъра и плътен удар. В продължението на първата част Аргилашки получи контузия, след сблъсък с противников нападател. Освен стажа на полувремето бе заменен и Бароан, на чието място се появи Иван Василев.

Втората част започна кошмарно за канарчетата, след като гостите вкараха нов гол с първата си атака. Това изнерви изключително ситуацията и Ботев заигра нервно. Малко по малко обаче пловдивчани се взеха в ръце и понатиснаха съперника. Атаките дадоха плод 15 минути преди края на редовното време. Бонев центрира от левия фланг, а топката попадна в Мунир, който изравни с удар по земя.

Жълто-черните продължиха да атакуват, а гостите да бавят играта при всяка възможност. Дълбоко в добавеното време Ннади от прексвободен удар донесе победата на Ботев.

В оставащите два мача Ботев има нужда от 3 точки, за да си подсигури оставането във Втора лига, за да не гледа с притеснение към резултатите на Марек и Септември Симитли.