Само точка за Ботев II в борбата за оцеляване и ситуацията стана много сложна!

3
737

Ботев Пловдив спечели само една точка при домакинството си на Струмска слава. Дубълът на канарчетата изигра много слабо първо полувреме и се оттегли на почивката при 1:1 благодарение на стража си, който извади минимум 4 сигурни попадения и още толкова опасни удари от далечно разстояние. Пройчев и Данчев, които са почти незаменима двойка халфове от началото на сезона в състава на Стефан Стоянов, тотално разочароваха и отново не успяха да поведат канарчетата към победа. Дуото бе подкрепяно в малко по-предни позиции от Бисер Бонев и Монир Ал Бадарин. Карето халфове, заедно с бековете на жълто-черните Богданов и Балинов, обаче не оказаха никаква съпротива през първите 45 минути на гостите, които редяха атака след атака, удар след удар и направо направиха разноглед стража Славков, който с над-половин дузина хубави намеси успя да инкасира само едно попадение. В атака полузащитниците също разочароваха, като не успяха да организират и подхранят нападателите , а грешните им пасове, съпътстваха почти всяко отиграване и костваха много опасни контраатаки в полза на съперника. По едно време централният бранител на жълто-черните Наско Чернев на два пъти опита да изземе функциите им и да организира нещо по-остро в атака, но и той не успя.

Ботев откри резултата с единствената си атака през първата част след груба грешка на защитник в синьо, който вместо да избие удар, реши да овладява топката в наказателното поле. Коженото кълбо попадна в непокрития Иван Василев, който отблизо реализира. Това се случи още в началото на мача и даде надежди, че Ботев може да вземе много важните за отбора три точки, но последва канонада от удари в посока стража на домакините. Двата бека на канарчетата бяха безсилни срещу фланговите акции на гостите.

През втората част канарчетата играха по равностойно и изпуснаха в края 2 много чисти ситуации. От своя страна гостите нападнаха съдията за неотсъдена дузпа още в началото на второто полувреме. Реферът лапна свирката след събаряне на нападател в наказателното поле на Ботев и бе готов да посочи бялата точка, но реши да даде авантаж, което вбеси играчите в синьо, които се събраха около него, за да му искат обяснение. Появилият се като смяна Цончев внесе острота в центъра и жълто-черните заиграха по-координирано и успяваха вече да стигнат до вратата на гостите. Цончев замени Ал Бадарин и определено показа, че заслужава повече доверие от Стоянов. Младият халф се движеше много и пасовете му намираха целта. По-късно Бонев, който също изигра слаб мач, бе заменен от Трифонов. Пред нападателя от набор 2002 се откриха два шанса, които той обаче не успя да материализира. Касов замени Василев, който след отбелязания гол не стигна до нова ситуация, освен един слаб удар с глава, след неудобно центриране. Касов също имаше възможност пред противниковата врата, но ударът му мина високо над вратата, въпреки че бе от добра позиция след подаване на Трифонов.

Гостите от своя страна продължаваха да обстрелват при всяка възможност стража на канарчетата и надушили слабата съпротива на Богданов и Балинов по крилата и Данчев и Пройчев в средата на терена, създаваха сериозна опасност при всяка тяхна атака.

С разделянето на точките по една и за двата тима, ситуацията за Ботев Пловдив остава много сложна. Воденият от Стефан Стоянов тим все повече се доближава до провал и изпадане, а заплахата от това вече е по-реална от всякога. След днешната нова грешна стъпка Стоянов и футболистите му имат само 3 пункта пред Септември Симитли и Марек, които утре имат домакинства съответно на Литекс и Монтана, и при победи, ще се изравнят с пловдивчани, които до края имат изключително трудна програма. Следващите два мача на Ботев Пловдив са срещу двата лидера в класирането Септември София /в столицата/ и Спартак Варна /в Пловдив/. Следва гостуване на дубъла на ЦСКА 1948 и домакинство на Марица. Междувременно Септември Симитли предстои да вземе сигурни 3 точки от служебната си победа срещу Левски Лом в следващия кръг.

Изпадане на Ботев II в Трета лига може да доведе до прекратяване на проекта „Втори отбор“, тъй като ако БФС не промени правилата, то във В група футболисти с професионални договори не могат да се състезават, а в състава на пловдивчани всички са такива.

Какво ще е бъдещето на отбора, ако тимът не успее да спаси е въпросът, който все повече идва на дневен ред?