Страшен късмет спаси слаб Ботев II срещу доминираща Монтана в Коматево

4
307

Дубълът на Ботев Пловдив II успя да се докопа до много щастлива точка срещу гостуващия Монтана днес в Коматево. Срещата бе от Втора лига, където канарчетата се борят за оставането си в професионалния футбол. До колко точицата подарена от фортуна днес ще е в полза на жълто-черните ще разберем след изиграването на всички мачове, но показаното и днес на терена едва ли може да задоволи взискателните привърженици на домакините.

През целия мач Монтана бе тотален доминант на терена и до 80-тата минута като по чудо водеше само с 0:1, а канарчетата така и не направиха нищо запомнящо се в предни позиции. Въпреки присъствието на свалените от мъжкия отбор Лъчезар Балтанов и Филип Филипов, Ботев Пд тотално изгуби средата на терена и предимно се защитаваше. Новопривлеченият нигериец Нади, също не направи нищо, за да оправдае заетото от него място, на което можеше да играе юноша на Ботев Пловдив.

Гостите откриха в началото на първото полувреме след поредната си опасна атака. 10 минути преди края на срещата при центриране от фаул и страшно меле в наказателното поле, след поредица от удари и рикошети Чернев бутна топката зад голлинията и донесе точката за Ботев Пловдив.

Със спечелената точка Ботев се задържа точно над чертата на изпадащите, но с мач повече от конкурентите си, които освен това ще прибавят и сигурно 3 точки от мача, който няма да изиграят с отказалия се Лом.