Левски (Карлово) изненада Загорец като гост

10
580
Левски (Карлово), зимна 2022, снимка: Анатоли Йорданов

Левски (Карлово) поднесе изненадата на кръга в ЮИ Трета лига. Тимът победи един от най-силните отбори през последните години в групата – Загорец и то като гост. На стадиона в Твърдица карловци надделяха с 1:2.

Иван Иванов откри в 19-та минута, а в 43-та Петър Главчев направи 0:2, като гостите имаха и още няколко чисти положения. През втората част домакините намалиха чрез голмайстора си Пламен Иванов в 68-та минута, те имаха и още 2-3 положения, но до края карловци запазиха аванса си и спечелиха.

Левски (Карлово) се изкачи на 7 място с 28 точки, а в следващия кръг е домакин на Атлетик (Куклен) в регионално дерби.