Ботев се скъса да пропуска и бе наказан от Лудогорец

154
1353

Ботев Пловдив загуби с 1:3 от Лудогорец в Коматево, но канарчетата могат жестока да съжаляват, че не взеха нещо от този мач и дори, че не победиха. Жълто-черните се скъсаха да пропускат положения, а веднъж и гредата бе верен съюзник на многократните шампиони от Разград.

Гостите стартираха по-добре и още във 2-ата минута Мавис Чибота се възползва от грешка при изнасянето на топката от страна на домакините. Крилото напредна и нанесе изстрел от границата на наказтелното поле, който премина покрай вратата. „Жълто-черните“ отговориха в ответната атака, когато Маркиньос получи в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, но не намери целта.

В 4-ата минута „канарчетата“ поведоха. Ботев се възползва от грешка при изнасянето на топката от страна на Клод Гонзалвеш, след което Реда Рабей подаде по земя в наказателното поле, където непокрития Тодор Неделев отблизо реализира. Две минути след попадението Кирил Десподов бе изведен зад гърба на отбраната, но останал очи в очи с Георги Аргилашки стреля над вратата. В 11-ата минута Мавис Чибота изведе Кирил Десподов в наказателното поле. Българският национал финтира Кевин Янсон и стреля към вратата, след което отново вратарят на домакините решително отрази.

Двата тима продължиха да действат на високо ниво и в следващите минути продължиха с бързите си атаки. Малко след това играта често бе накъсвана след нарушения и се позагуби блясъка от началото на срещата. В 20-ата минута разградчани отново допуснаха грешка при изнасянето на топката и допуснаха опасност пред вратата на Кристиан Кахлина. Маркиньос подаде в наказателното поле към Тодор Неделев, който принуди вратаря на Лудогорец решително да избива. Четири минути по-късно зрителите в Коматево станаха свидетели на великолепно попадение. Алекс Сантана напредна в половината на домакините и с красив изстрел с левия крак в горния десен ъгъл реализира.

Лудогорец можеше да се възползва от психологическото си предимство и в 27-ата минута имаше възможност да осъществи пълен обрат, след като Доминик Янков се оказа на правилното място, но изстрелът му срещна напречната греда. В 34-ата минута отново Кристиан Кахлина трябваше да се намесва, след като Дилан Мертенс с далечен изстрел го затрудни. Малко след това Емануел Току проби в половината на гостите и стреля от дистанция, но топката премина над вратата. Ботев отново застраши вратата на „орлите“, след като Маркиньос намери Дилан Мертенс в наказателното поле, но последвалият изстрел на халфа премина над вратата.

Пет минути преди края на първото полувреме Мавис Чибота проби отлично и подаде към Кирил Десподов в наказателното поле. Капитанът на разградчани нанесе мигновено изстрел, но прати топката над напречната греда. В 42-ата минута „жълто-черните“ имаха отлична възможност отново да поведат в резултата. Реда Рабей центрира в наказателното поле около точката за изпълнение на дузпа, където Дилн Мертенс стреля от въздуха, пращайки топката много близо до десния страничен стълб.

Домакините отново стартираха агресивно и още в началните секунди на второто полувреме можеха да открият резултата, след като Реда Рабей задържа в наказателното поле и нанесе изстрел, пращайки топката в гредата. В 49-ата минута отново Реда Рабей донесе опасността пред вратата на Кристиан Кахлина, след като отправи опасен изстрел покрай левия страничен стълб. Шест минути по-късно разградчани успяха да направят пълен обрат. Мавис Чибота намери отлично Пиерос Сотириу. Нападателят овладя и с плътен изстрел в далечния ъгъл реализира. Първоначално главният съдия Георги Гинчев отмени попадението, но след преглеждане на ситуацията с ВАР, промени решението си и голът бе зачетен.

Минути по-късно Дилан Мертенс получи втори жълт и съответно червен картон за нарушение срещу Алекс Сантана и напусна преждевременно терена. В следвщите минути разградчани притиснаха съперника си и в 65-ата минута Мавис Чибота технично подаде към Кирил Десподов, който стреля отблизо, но капитанът на „орлите“ прати топката много встрани от вратата. Две минути по-късно Тодор Неделев принуди Кристиан Кахлина максимално да се разпъне и да отрази великолепен изстрел в десния ъгъл, избивайки в ъглов удар.

Малко след това играта бе накъсана от извършването на множество промени в двата състава. Именна от тях можеше да донесе радост за домакините. В 75-ата минута Антоан Бароан стреля с глава след центриране от ъглов удар, но нападателят прати топката покрай десния страничен стълб. Четири по-късно Алекс Сантана получи на границата на наказателното поле, след което отправи изстрел по земя, но не успя да намери очертанията на вртата на Георги Аргилашки и топката излезе в аут.

В 83-ата минута домакините поискаха дузпа за игра с ръка на Игор Пластун след подаване на Маркиньос, но такава не последва, след като защитникът на разградчани докосна топката с крака си. В последната секунда на редовното време след контраатака Чабота от гостите оформи крайния резултат.