Шоу в Пловдив! Марица надви Хебър в дербито на Втора лига (СНИМКИ+СЪСТАВИ)

13
833
Марица - Хебър 3:1, 16.10.2021

Марица победи Хебър с 3:1 и спря устрема на тима от Пазарджик към efbet Лига. Ангел Грънчов откри с глава преди почивката, а след час игра Ивайло Михайлов изравни след удар с левия си крак. Мариян Тонев от дузпа в 80-та минута даде отново аванс на пловдивчани, а Милен Танчев с прехвърлящ удар подпечата победата на своя тим.

Срещата бе предавана пряко по Диема Спорт, но въпреки това предизвика зрителски интерес напук на лошото време. Двата отбора изиграха един от най-интересните мачове през този сезон във Втора лига и така се отблагодариха на верните привърженици на футбола. Теренът на стадион „Марица“, макар и доста мокър, изглеждаше в добър вид въпреки деветдневните обилни валежи в Пловдив.

В началото на мача гостите имаха няколко добри бързи атаки, но до по-сериозна опасност не се стигаше, защото ударите на играчите в жълто минаваха далеч от целта. Най-сериозната опасност дойдe при бърза атака отляво на Октай Хамдиев, който напредна и бе съборен в наказателното поле, но реферът Мартин Марков не трепна и остави играта да продължи.

След колебливите първи минути, домакините, които играха в този мач в сини екипи се окопитиха и пробваха да застрашат вратата на Дебърлиев, като най-близо до това бе Мариян Тонев. Той намери позиция за стрелба и вкара топката в мрежата, но бе в положение на засада. В ответната атака удар на Хамдиев от дъгата мина встрани от вратата на Илия Николов. Най-активният за пазарджиклии Хамдиев получи и първия жълт картон в мача малко след половин час игра.

Първото стопроцентово положение в мача бе изпуснато от Тодор Чаворски. Неговият удар с глава от 6-7 метра мина на сантиметри от вратата на стража на домакините. Само минута по-късно, след грубо влизане, първи играч на Марица бе декориран в жълто. Домовчийски получи картон от рефера, след опасното си влизане в краката на противников футболист.

Две минути преди почивката, сериозно неразбирателство между Дебърлиев и защитата на Хебър при едно центриране, можеше да донесе много проблеми за гостите, но наблизо нямаше играч на Марица, който да се възползва от създалата се ситуация.

В продължението на първата част, при корнер отдясно на вратата на Хебър, централният защитник Ангел Грънчов бе оставен непокрит и откри с глава от непосредствена близост. Александър Праматаров центрира от корнер, а рожденикът Ангел Грънчов засече с глава на първа греда и реализира за 1:0 в полза на Марица, като така си направи най-хубавия подарък за своя празник.

Минутите след почивката не предложиха нещо специално. В 53-та минута Симеон Вешев от домакините и Тодор Чаворски получиха жълти картони.

Първото сериозно положение през втората част бе на сметката на Хебър. В 55-та минута, след центриране на Хамдиев, Живко Петков стреля с глава над вратата, а Манев прати топката встрани от целта от отлична позиция малко по-късно. В 58-та минута Станислав Маламов можеше да удвои. Той засече центриране на Веселин Марчев с глава, но Дебърлиев улови.

Четвърт час след подновяването на играта Михайлов бе изведен на добра позиция и ударът му с левия крак намери мрежата на Николов, след рикошет в тяло на защитник, за да възстанови равенството.

В 68-та минута Веселин Марчев засече центриране на Алекс Праматаров от корнер, но ударът премина покрай вратата. В 74-та минута удар на Евгени Игнатов беше спасен от Илия Николов. Две минути по-късно Маламов беше изведен добре, напредна, надигра двама защитници и стреля, но покрай вратата.

Десет минути преди края на срещата Веселин Марчев бе съборен от Радослав Терзиев в наказателноот поле и реферът не се поколеба да посочи бялата точка. Голмайсторът на тима Мариян Тонев се нагърби с изпълнението и хладнокръвно даде отново преднина на своя тим.

В 88-та минута Марица реши всичко, след като влезлия през второто полувреме Милен Танчев прехвърли от близо 25 метра Дебърлиев за 3:1 за маричани. Красивият гол бе първи за юношата на Марица в професионалния футбол. До края на срещата маричани не допуснаха изненади и се поздравиха с успех.

С мач по-малко и актив от 20 точки Марица заема седмото място в класирането. Хебър е вече трети с 28. В следващия кръг „жълто-сините“ гостуват на Септември (Симитли), като двубоят е следващата събота от 16 часа. Хебър е домакин на Литекс.

МАРИЦА-ХЕБЪР 3:1

• 1:0 Грънчов 45+1`
  • 1:1 Михайлов 61`
  • 2:1 Тонев 81`
  • 3:1 Танчев 88`

МАРИЦА: Илия Николов, Ангел Грънчов, Илиян Йорданов, Симеон Вешев, Георги Иванов, Янко Ангелов, Александър Праматаров (Милен Танчев), Валери Домовчийски (Айкут Янъков), Веселин Марчев (Мартин Газиев), Мариян Тонев, Станислав Маламов (Димитър Аврамов). РЕЗЕРВИ: Петър Начев, Йордан Пейчинов, Сами Мехмедов. Треньор: Николай Димитров

ХЕБЪР: Петър Дебърлиев, Цветелин Тонев, Томислав Папазов, Радослав Терзиев, Мартин Вълчинов, Александър Бастунов (Евгени Игнатов), Георги Каракашев, Емануил Манев, Октай Хамдиев, Тодор Чаворски (Ивайло Михайлов), Живко Петков (Жак Пехливанов). РЕЗЕРВИ: Ивайло Василев, Олег Димитров, Стойчо Папазов, Ивайло Тодоров. Треньор: Николай Митов

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Симеон Вешев, Валери Домовчийски, Мариян Тонев, Веселин Марчев (М); Тодор Чаворски, Октай Хамдиев, Радослав Терзиев (Х)

Съдийски състав: ГС: Мартин Марков (София), АС: Костадин Тановчев (Благоевград) и Борислав Колев (София). 4-ТИ: Кристиян Колев (Пловдив), СН: Илко Томов (Асеновград)