Марица (Милево) с домакински обрат срещу Металик (Сопот)

0
394
Марица (Милево) победи с 4:1 Металик (Сопот) в среща от 6-ти кръг в "А" ОФГ.

Марица (Милево) победи с 4:1 Металик (Сопот) в среща от 6-ти кръг в „А“ ОФГ. Гостите поведоха в резултата – след центриране и удар с глава топката се оплете зад вратаря Горан Гръблев. Веднага след това домакините взеха напълно инициативата. Ерик Смилянов пропусна на празна врата след пас на Александър Даков, но първата част завърши при резултат 0:1.

Крайно мотивирани излезнаха момчетата на Спас Колев през втората част. В игра влезна и опитният Димитър Байрев и тима от Милево бързо успя да върнат гола.
След корнер Ерик Смилянов порази с глава вратата на гостите и изравни.По-късно дузпа срещу Димитър Байрев се превърна в гол, като потърпевшият реализира за 2:1. Отново Димитър Байрев вкара за 3:1, а Ерик Смилянов вкара вторият си гол в мача, оформяйки крайния резултат 4:1. До края Марица имаше още три, четири чисти положения за гол, едно от тях беше, когато Венцислав Изевков нацели горната греда след красив удар.
Следващият мач на Марица (Милево) е срещу Спартак (Пловдив) на стадион „Тодор Диев“. Металик пък е домакин на Тракия (Нови Извор).

25 септември 2021 г., събота, 17:00 ч / VI кръг:
Марица (Милево) - Металик 1938 (Сопот)                    4:1
Марица 2003 (Маноле) - Дълго поле (Дълго поле)            1:2
Кричим (Кричим) - Садово (Садово)                         5:1
26 септември 2021 г., неделя, 17:00 ч / VI кръг:
Тракия (Нови извор) - Спартак (Болярци)                   3:0 сл. *
* - гостите предварително уведомяват, че няма да се явят.