Марица обърна Нефтохимик на Лазур в 7-голова драма

13
552

„Марица“ надви трудно „Нефтохимик“ с 3:4 в Бургас в среща от 3-ти кръг от шампионата в Трета лига. Пловдивчани бяха по-офанзивния тим, създадоха повече положения и победата бе заслужена. Тя дойде драматично, в последната минута, след като почти през целия мач „жълто-сините“ изоставаха в резултата. Момчетата на Николай Димитров не се отказаха да търсят успеха в нито един момент, дори и при изостване с два гола, показвайки мъжество. Срещата бе белязана освен от седем гола и от много грешки в отбраните и на двата отбора.
„Марица“ не започна добре двубоя, като вероятно в състава имаше доза подценяване на противника. Още в 4-та минута домакините излязоха напред в резултата. Калоян Стефанов с доза късмет откри резултата, след рикошет, който излъга стража на маричани Илия Николов, като преди това отбраната пропусна центриране през наказателното поле. От тук до края на мача домакините играха прибрано в отбрана и разчитаха на грешки и евентуални контри, докато „Марица“ се опитваше да гради атаки в малкото пространства оставени от противника. Положенията пред вратата на младия вратар на „шейховете“ Петър Рахнев не бяха никак малко. В 5-та Минута Ангел Грънчов стреля с глава, но топката бе избита. При подобна ситуация в 9-та минута Величко Величков не успя да изравни. В 21-та минута Мартин Газиев стреля от свободен удар, но Рахнев улови. Малко след това Симеон Вешев стреля в аут. Чак в 25-та минута домакините стигнаха до добра ситуация – Даниел Андреев стреля над вратата от свободен удар. В 29-та минута Сибил Карагьозов, който бе сред най-активните за бургаския тим, се възползва от индивидуална грешка, отне топката и от близо реализира. Така, макар нелогично, „Нефтохимик“ поведе с 2:0. До края на полувремето всичко интересно се случи пред вратата на домакините. На два пъти капитанът Валери Домовчийски можеше да отбележи – първия път от малък ъгъл, а вторият след добра комбинация. В 38-та минута Станислав Маламов засече отлично с глава чудесното центриране на Веселин Марчев и намали на 2:1. В края на полувремето пловдивчани имаха нов шанс за гол, но Веселин Марчев нямаше шанс, като ударът му премина на педя встрани от целта.
Второто полувреме не се различаваше особено от първото. „Марица“ нападаше, търсейки някакви пролуки в отбраната на домакините, които предимно се отбраняваха и разчитаха на контраатаки. При една такава, в 60-та минута, Димитър Законов получи пас зад отбраната, а Илия Николов излезе, но не успя да се намеси и току-що влезлият състезател на „Нефтохимик“ реализира в опразнената врата за 3:1. И след гола „жълто-сините“ не се предадоха и продължиха да търсят път към вратата на Рахнев. Преди гола двата тима имаха по един шанс за гол. Първо Лазаров от домакините се откъсна по левия фланг и центрира, но нямаше кой да засече. По-късно Веселин Марчев бе изведен от Димитър Аврамов, но ударът на опитния състезател премина покрай вратата. В 61-та минута удар на Мариян Тонев с глава бе уловен от вратаря Рахнев. В 67-та минута Ангел Грънчов отклони центриране от корнер, а Величко Величков също с глава вкара за 3:2. В 80-та минута Станислав Маламов се възползва от нова грешка в отбраната на домакините и неразбирателство между защитник и вратаря Рахов. Маламов отне на метър пред голлинията и пусна къс пас към Мариян Тонев около точката на дузпата, а младият нападател хладнокръвно изравни резултата – 3:3. В края на срещата маричани опитаха да стигнат до победата, но от свободните пространства се възполваха домакините, които успяха да създадат суматоха с няколко центрирания. В продължението на мача Айкут Янъков с глава намери Мариян Тонев в наказателното поле. Тонев овладя, но бе повален с две ръце от защитник и главният съдия Михаел Павлов отсъди дузпа. Тя бе безапелационно изпълнена от Мариян Тонев и така „Марица“ стигна до обрат – 3:4.
След мача треньорът на „Марица“ Николай Димитров коментира пред Диема Спорт, че е доволен от резултата, но не и от играта, като изтъкна, че е имало известно подценяване на противника, а в течение на мача „жълто-сините“ са допуснали и доста грешки.
В друга среща, играна също във вторник, „Миньор“ победи с 4:2 като домакин „Септември“ (Симитли).

„Марица“ има пълен актив от 9 точки и заема първата позиция в класирането преди изиграването на останалите срещи от кръга. На 8-и август „Марица“ е домакин на „Струмска слава“ в среща от 4-ти кръг, а двубоят, за радост на всички привърженици на клуба, ще се играе на стадиона в „Кършияка“.

ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ СРЕЩАТА ВИЖТЕ ТУК!

МАРИЦА: Илия Николов, Величко Величков, Ангел Грънчов, Димитър Аврамов, Симеон Вешев, Мартин Газиев (Александър Праматаров), Сами Мехмедов, Веселин Марчев, Станислав Маламов, Валери Домовчийски – капитан (Айкут Янъков), Мариян Тонев. РЕЗЕРВИ: Петър Начев, Георги Иванов, Даниел Спасов, Теодор Фърков, Христиан Димитров. Треньор Николай Димитров

НЕФТОХИМИК: Петър Рахнев, Георги Маджаров, Даниел Андреев – капитан, Оливе Кентин, Сибил Карагьозов, Калоян Стефанов, Ивайло Лазаров, Даниел Георгиев (Мартин Минчев), Радой Божилов (Виктор Кунев), Растислав Данчев (Димитър Законов), Даниел Иванов. РЕЗЕРВИ: Марин Орлинов, Ахмед Мурад, Димо Славов, Георги Жеков. Треньор: Красимир Мечев

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Веселин Марчев, Величко Величков (М); Георги Маджаров, Калоян Стефанов, Даниел Андреев (Н)

Съдийски състав за мача: ГС: Михаел Павлов, АС1: Милен Арабаджиев, АС2: Александър Апостолов, 4-ТИ: Стилян Колев, СН: Борис Борисов