Марица разби Монтана на Лаута и поведе във Втора лига! Тонев с хеттрик

28
1632
Марица разби Монтана с 4:1, 30.07.2021

„Марица“ разби с 4:1 „Монтана“ в първа домакинска среща през този сезон във Втора лига. Срещата от втори кръг се игра пред около 600 зрители, при 40-градусова жега на стадион „Локомотив“ в парк „Лаута“. Възпитаниците на треньора Николай Димитров изиграха тактически много добре срещата и надиграха своя противник. Мариян Тонев наниза три попадения в този двубой, а Димитър Аврамов също отбеляза за резултатната победа. Гостите стигнаха до почетно попадение минута преди края чрез Димитър Буров.
Срещата започна привидно равностойно, като гостите създадоха първото по-интересно положение, но то не донесе напрежение за Илия Николов. При борба за топката Величко Величков неволно ритна в лицето Владислав Цеков от гостите и състезателят бе заменен, а малко по-късно бе откаран в болница. Защитникът на „Марица“ получи жълт картон в тази ситуация. Станислав Маламов можеше да открие в 8-та минута, но вратарят на гостите Кирев успя да избие в корнер. Пак той бе близо до гола минути по-късно, но бе отсъдена засада. В 14-та минута Илия Николов се намеси вещо след добри центриране и удар към вратата му няколко минути по-късно. Последва удар от дистанция към вратата на гостите, но топката излезе в аут. В 20-та минута Мариян Тонев се възползва от нелепа грешка на вратаря на „Монтана“ Марио Кирев и откри резултата зад гърба на стража. След гола ситуацията на терена се промени – гостите играеха по-често с топката, но достигнаха само до 2-3 неточни удара. Маричани изчакваха своите моменти, организирайки хубави контраатаки. Единственото по-интересно положение за гостите дойде в 45-та минута, след корнер и заучено положение, но завършващият удар бе слаб и неточен.
През втората част играта продължи в същото русло. В 53-та минута състезател на гостите стреля неточно от свободен удар, а в 55-та Станислав Маламов пропусна да удвои отблизо. Смените на треньора на Монтана Сетлан Кондев, който е и бивш играч на „Марица“ от края на 90-те години, раздвижиха до известна степен атаката на неговия тим, но свободните пространства в отбрана бяха доста големи. Аспарух Смилков от гостите засече центриране минута по-късно, но и той бе неточен. В 59-та минута Мариян Тонев овладя и напредна по левия фланг, надигра триково двама защитници на гостите и с диагонален, парабуличен удар прати топката под гредата, реализирайки изключително красив гол за 2:0. Голът не спря маричани и те продължиха да бъдат опасни. В 65-та минута Димитър Аврамов бе изведен по десния фланг, напредна и с хубав удар направи резултата класически. От своя страна гостите не се предадоха и продължаваха да търсят попадение, което евентуално да ги върне в мача. В 69-та Илия Николов акробатично спаси удар след добра атака на Монтана. Минута по-късно Мариян Тонев оформи своя хеттрик, след като бе изведен добре и завърши още по-добре – 4:0. Той дори можеще да отбележи пети гол във вратата на гостите, но прехвърлящият му удар бе уловен от вратаря Кирев. Последваха доста смени в състава на „Марица“ и заслужена почивка за някои от титулярите. В 77-та минута Стефан Каменов от гостите стреля опасно, но отново Илия Николов показа класа и спаси. Николай Николов пък стреля добре, но покрай гредата в 85-та минута. 16-годишния Христиан Димитров записа дебютни минути в професионалния футбол с екипа на „Марица“, влизайки в края на срещата. Секунди преди да изтече редовното време гостите от Монтана все пак стигнаха до почетно попадение – Димитър Буров с глава реализира за 4:1.
Така „Марица“ записа гръмка победа над до скоро състезавалия се в елита тим на „Монтана“. Успехът бе напълно заслужен за маричани. Със сигурност и двата тима не показаха пълния си потенциал заради тежкото време, но въпреки него се получи доста интересен и динамичен мач. Той бе спечелен от „Марица“ с по-зряло поведение на терена, добра тактическа дисциплина, ефективност в офанзивен план и стабилност в отбрана. Тимът бе изпратен с аплодисменти от 600-те зрители, дошли да подкрепят „жълто-сините“ на стадион „Локомотив“.
След изиграването на част от срещите от втори кръг „Марица“ излезе начело във временното класиране с пълен актив от 6 точки и голова разлика 6:1. На 3-ти август (вторник) маричани гостуват на „Нефтохимик“ в Бургас, а на 8-и „жълто-сините“ са домакини на „Струмска слава“. Двубоят ще се играе на стадион „Марица“.

МАРИЦА: Илия Николов, Величко Величков, Ангел Грънчов, Димитър Аврамов, Симеон Вешев, Мартин Газиев (Христиан Димитров), Сами Мехмедов, Веселин Марчев (Даниел Спасов), Станислав Маламов (Александър Праматаров), Валери Домовчийски – капитан (Айкут Янъков), Мариян Тонев (Теодор Фърков). РЕЗЕРВИ: Петър Начев, Георги Иванов. Треньор Николай Димитров

МОНТАНА: Марио Кирев, Александър Башлиев, Иван Михов – капитан, Димитър Буров, Стефан Цонков, Йордан Йорданов, Стефан Каменов, Бушентуф Фудил (Николай Николов), Владислав Цеков (Румен Георгиев (Аспарух Смилков)), Стефан Христов, Крис Гади (Атанас Карачоров). РЕЗЕРВИ: Мартин Петков, Георги Манолиу, Стоян Предев. Треньор: Светлан Кондев

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Величко Величков, Симеон Вешев, Веселин Марчев (Марица); Иван Михов, Стефан Цонков, Александър Башлиев (Монтана)

Съдийски състав: ГС: Валентин Станчев, АС1: Васил Шавов, АС2: Ивелин Рашев; 4-ТИ: Рюстем Карагарен, СН: Милко Николов