Вихър (Войсил) и Марица (Маноле) със зрелищно равенство

0
313
Спартак-2 - Вихър (Войсил) 2:2, контролна среща, 24.01.2021

Вихър Войсил и Марица Маноле не успяха да се победят. В дербито на Община Марица двата отбора завършиха 3:3. Мачът беше много приятен за гледане. Отборите се захапаха от самото начало, като домакините стояха по-добре, но на няколко пъти пропуснаха. Така полувремето завърши при резултат 0:0 и всичко по интересно предстоеше.

Вихър поведе с 1:0 след перфектно изпълнен пряк свободен удар на Иван Площаков, но вратарят изби. Ивайло Станков добави в 55-та минута. Тимът от Войсил направи няколко грешки при една от тях гостите стигнаха до пряк свободен, който бе превърнат в гол – 1:1 в 60-та минута. Домакините се стъписаха и допуснаха нов гол в2 65-та минута. Вихър натисна гостите, но в една контра Марица (Маноле) отбеляза – 1:3. По всичко изглеждаше, че мачът е приключил, но не така мислеха домакините, които не се примириха и намалиха резултата – 2:3 в 75-та минута, чрез Георги Влаев. Вихър наложи масиран натиск и стигна до равенство 3:3, гола отбеляза Димитър Андреев в 85-та минута. Отборът на Вихър направи още два пропуска и мачът завърши реми, въпреки това домакините играха много силно като неможе да не отличим Красимир Иванов, който като истински капитан поведе отбора към тази битка.