Житница надви Асеновец в дербито на върха в „А“ ОФГ и поведе в класирането

1
890
Житница - Асеновец 2:1, "А" ОФГ, 20.02.2021

Житница победи с 2:1 досегашния водач в класирането Асеновец и го свали от върха. Очаквано двата тима изиграха истинско дерби на стадиона в село Житница. Първата част завърши при нулево равенство. С голове на топреализатора Петър Кундурджииски в 47-та и 53-та минута Житница поведе комфортно с 2:0. Гостите от Асеновград успяха да намалят в последната минута на мача чрез Лалев, а за повече нямаше време.

Така домакините постигнаха заслужена победа с оглед показаното на терена и двата тима се изравниха на върха в класирането с по 40 точки, но тимът на Венцислав Павлов е първи по голова разлика. Тимът му пък записа десета поредна шампионатна победа.

В следващия кръг Житница гостува на Чернозем, а Асеновец е домакин на Металик (Сопот).