Левски (Карлово) изпусна точка срещу лидера Черноморец

0
327
Левски (Карлово) ноември 2020

Левски (Карлово) загуби с 2:1 домакинството си на лидера Черноморец в неделен мач от 16 кръг в ЮИ Трета лига. Домакините задържаха резултата равен до самия край, когато получиха гол. Гостите от Бургас се спасяват в пореден мач в последната му минута. Бургазлии дръпнаха с 3 точки на върха пред Загорец, но новозагорци са с мач по-малко.

Черноморец успя да поведе в 13-ата минута. Точен бе Антон Узунов. 10 минути по-късно обаче домакините успяха да изравнят чрез Петър Главчев 1:1. Втората премина почти изцяло в половината на домакините. В една от редките си атаки обаче тимът от Карлово можеше да осъществи пълен обрат. След изпълнение на пряк свободен удар Теменлиев се намеси блестящо и запази равенството. Също от фал пък Любомир Божинов уцели гредата на домакините.

Така се стигна до 88-ата минута, в която Черноморец стигна до победата и трите точки. Валентин Иванов се превърна в герой за бургазлии. Той стреля мощно извън наказателното поле, топката срещна дясната греда, след което влетя в мрежата за крайното 1:2.