Житница победи Марица (Маноле) като гост

0
517
Марица (Маноле) - Житница 1:4, А ОФГ, 17.10.2020

Житница постигна нова победа в първенството в „А“ ОФГ. Тимът победи като гост Марица (Маноле) с 1:4 и продължава да заема място в челото на класирането. Гостите имаха сериозна териториално предимство в мача и през голяма част от него играта се водеше в противниковата половина. Домакините от Маноле обаче поведоха в 25-та минута. Владислав Велчев в 30-та изравни, като така завърши първата част.

Играта се поднови със страхотен гол на Петьо Бунтов – 1:2. В 55-та минута Петър Кундурджииски вкара за 1:3 и пак той 6 минути по-късно оформи крайния резултат 1:4.

Житница заема 3-то място с 19 точки, колкото има и четвъртия Вихър (Войсил). Лидер е Асеновец с 21, пред Марица (Любеново) с 20. Утре е дербито между доскорошния лидер Вихър (Войсил) и топ претендента за влизане в Трета лига Асеновец.