Тежка загуба за Сокол (Марково) в Несебър

0
496
Несебър - Сокол М 5:1, Трета лига, 5 септ 2020, снимка: VHmedia.bg

Сокол (Марково) записа тежка загуба при гостуването си на ОФК „Несебър“ с 5:1 в двубой от 5-ти кръг. За домакините това бе първа победа.

Силно подмладената селекция на старши треньора Васил Банов се изправи срещу свои връстници и дори тийнеджъри на по 16 години, а победата на „делфините“ дойде съвсем закономерно, с оглед показаното на терена. Ранни два гола за домакините почти предрешиха мача, но после гостите от Марково върнаха един гол и интригата остана за след почивката.

В 8-ма минута Патрик Попов откри за 1:0 при центриране от корнер на Али Алиев. 10 минути по-късно Живко Димов центрира корнер, последва меле в пеналта на гостите, където топка попадна в новото попълнение Николай Георгиев, той подаде късо към Пламен Киров, който изпрати топката под напречната греда за 2:0.

Последва гол на гостите за 2:1. Теодор Митрев изведе на стрелкова позиция Петко Петков, а той не сгреши за 2:1, когато излезе сам срещу Марио Исаков. Не успя да го спре и Златинов, който положи усилия да настигне острието на гостите.

След почивката несебърлии продължиха да упражняват натиск, като в 63-та минута се стигна до присъждане на пряк свободен удар в полза на „делфините“. Зад топката застана юношата Мехмед Хамид, който вкара брилятно попадение от фаул за 3:1. В 68-ма минута Мехмед Хамид участва в изработването и на четвъртия гол за ОФК „Несебър„ асистирайки с късо подаване към Патрик Попов, който реализира за 4:1. Последното попадение в мача реализира резервата Стоян Вълчев в 83-та минута. Той бе точен с глава при центриране на Теодор Иванов. Освен петте гола, несебърлии удариха греда чрез Димитър Кръстев, а с пропуски се отчетоха още Алиев, Димов и голмайсторите Попов и Киров.

източник и снимки: VHmedia.bg

5 септември 2020 г., събота, 17:00 ч / V кръг:
Димитровград 1947 (Димитровград) - Левски (Карлово)       3:0 (1:0)
Загорец (Нова Загора) - Родопа Смолян (Смолян)            3:0 (1:0)
Спартак 1947 (Пловдив) - Карнобат (Карнобат)              2:2 (1:2)
Розова долина (Казанлък) - Черноморец 1919 (Бургас)       3:2 (3:1)
Несебър (Несебър) - Сокол (Марково)                       5:1 (2:1)
Марица 1921 (Пловдив) - Извор (Горски извор)              1:1 (1:1)
Верея (Стара Загора) - Гигант (Съединение)                1:6 (0:2)
Борислав 2009 (Първомай) - Атлетик (Куклен)               0:1 (0:0)