Спартак надви Сокол (Марково) за първа победа в Трета лига

4
983
Спартак - Сокол М 1:0, ЮИ Трета лига, 22 авг 2020

Спартак постигна първа победа в първенството на Югоизточна Трета лига след като победи с 1:0 тима на Сокол.

Срещата се игра при много горещо време на стадион „Тодор Диев“, „гладиаторите: надиграха гостите си от Марково и можеха да победят с по- изразителен резултат.

Още в 3′ Спартак имаше отлична възможност, но удар на Кирил Георгиев мина над вратата.

Гостите отвърнаха с удар, който попадна право в ръцете на Витанов.

Капитанът Христос Доков се опита да вкара с прехвърлящ вратаря удар в 16′, но топката мина малко над напречната греда.

В 18′ Доков отново стреля, но ударът му бе избит в корнер.

В 26′ Мариян Гиров премина през двама играчи на Сокол, центрира отлично, а Любо Цеков засече, но топката попадна право в ръцете на Димитър Аргиров.

В 32′ Любо Цеков стреля от около 30 метра, но топката се отби в страничния стълб на вратата.

В 34′ Спартак направи най- фрапиращия пропуск за първото полувреме. Георги Камбуров нахлу отлично от ляво и центрира остро, топката попадна в Мариян Гиров, който стреля от 7 метра право в ръцете на Аргиров.

Второто полувреме започна с нов пропуск на Спартак, след като Гиров стреля по диагонала, но Аргиров успя да ибие в ъглов удар.

В 67′ Кирил Георгиев стреля силно, но в страни от вратата.

Усилията на „гладиаторите“ бяха материализирани в 82′, когато Данчо Минев премина през двама играчи, намери Кирил Георгиев, който се освободи и с плътен удар не остави шанс на вратаря на гостите за 1:0, с което донесе победата на Спартак и първи 3 точки.

Така след 3 изиграни кръга Спартак е на 7- мо място с 4 точки, а в следващия кръг гостува на Черноморец в Бургас, срещата е на 29 август от 18:00 часа.

Треньорът Стефан Учиков не можеше да разчита на 6 основни футболисти и дори не успя да запълни групата. Заради различни контузии в срещата участие не взеха Пейо Батинов, Николай Парнаров, Георги Чичев, Мартин Симеонов, Давор Илиев и Кристиян Кодуков.

Съставът на Спартак: Александър Витанов, Атанас Бучов, Христо Стамов, Христос Доков, Йордан Минев, Георги Камбуров, Светослав Читаков (Веселин Отман), Кръстьо Милев, Мариян Гиров (Митко Илиев), Кирил Георгиев, Любо Цеков

22 август 2020 г., събота, 18:00 ч / III кръг:
Димитровград 1947 (Димитровград) - Карнобат (Карнобат)    1:0 (0:0)
Загорец (Нова Загора) - Черноморец 1919 (Бургас)          1:1 (0:0)
Спартак 1947 (Пловдив) - Сокол (Марково)                  1:0 (0:0)
Розова долина (Казанлък) - Извор (Горски извор)           4:2 (1:1)
Несебър (Несебър) - Гигант (Съединение)                   1:2 (1:0)
Марица 1921 (Пловдив) - Атлетик (Куклен)                  2:0 (0:0)