Локо Пд стартира с грешна стъпка в първата шестица!

60
1110

Локомотив Пловдив стартира участието си първата шестица с грешна стъпка у дома срещу Славия (0:1). Двата отбора изиграха равностоен мач с малко голови положение, за което повлияха и метеорологичните условия през второто полувреме, когато над Лаута се изви гръмотевична буря, придружена от страшен порой.

Първата реална ситуация за гол дойде след четвърт час игра. Тогава Масоеро стреля от 12-13 метра, засичайки с десния крак центриране от корнер, но нацели дясната греда. Славия отговори подобаващо в ответната атака, когато белите разиграха добре, Филип Кръстев изведе Йомов отдясно в наказателното поле, крилото стреля опасно, но в аут.

В 23-ата минута Масоеро обстрелва вратата, но прати топката в аут. В 38-ата минута Славия като по чудо не откри. Йомов центрира отлично отдясно на задната греда към Галин Иванов, който шутира от 6-7 метра с левия крак, но Луков някак спаси.

До края на първото полувреме играта продължи да е отворена и положения пред двете врати не липсваха. Първо Попадийн можеше да се разпише, но Луков отрази, а в 45-ата минута шут на Салинас от границата на наказателното поле попадна в ръцете на стабилния до този момент Стергиакис.

След почивката Локомотив наложи надмощие и до 60-ата минута Анте Аралица имаше две добри възможности за попадение, но стреля крайно неточно от две идентични позиции. И в двата случая таранът се освободи добре от бранител на гостите, но фалцовите му изсрели от 16-17 метра излязоха в аут, което доведе до негодувание от страна на феновете.

Пропуските на смърфовете се оказаха фатални, тъй като футболистите на Бруно Акрапович допуснаха гол в 76-ата минута. Тогава много дейният Йомов се пребори за топката отдясно в половината на Локо и с прецизен пас намери Радослав Кирилов. Резервата на Славия финтира бранител и вкара покрай Луков за 1:0.

Загубата на черно-белите ги изпрати на третото място с равен брой точки със съперника си за Купата Левски. Славия пък се доближи на 2 точки от черно-белите и сините, а ЦСКА излезе втори с точка повече от смърфовете и тима от Герена.