Атлетик (Куклен) изпусна лидера Созопол като гост

0
581
Атлетик (Куклен) изпусна Созопол като гост - 22.02.2020

Атлетик (Куклен) пропусна да победи лидера в ЮИ Трета лига Созопол при подновяването на шампионата в групата. Кукленци изненадаха високобюджетния тим на Созопол със солидна и ефективна игра и бяха съвсем близо до успеха, но все пак домакините се добраха до равенството.

След нулево първо полувреме в срещата от първия пролетен кръг домакините от Созопол поведоха от дузпа в 51-та минута, реализирана от Тайо Грозев и мислейки си, че са си свършили работата подходиха надменно в следващите минути. Мирослав Манев в 55-та минута изравни след добра контра и показа, че кукленци не са се предали. Александър Христев в 62-та минута направо попари тимът на Созопол и малцината им фенове с втори гол, след като засече центриране. Все пак лидерът в ЮИ Трета лига се добра до равенството в 72-та минута с гол на Яни Николов. До края на мача те така и не стигнаха до ново попадение, въпреки че съдията даде 6-7 минутно продължение.

Така Атлетик добави само точка в актива си, но загатна, че през пролетта отборът ще показва друго лице, наказвайки високобюджетния тим на Созопол.

В следващия кръг Атлетик посреща Розова долина, а Созопол гостува на закъсалия Димитровград.