Вихър (Белозем) разби Момино

0
236
Вихър (Белозем) - Момино 5:0, "А" ОФГ, 30.11.2019

Вихър (Белозем) разби Момино с 5:0 в мач от 15 кръг в „А“ ОФГ. Макар и резултатът да изглежда разгромен победата за домакините не дойде лесно. В началните минути на мача гостите подеха инициативата и създадоха няколко опасни положения.
Добри намеси на защитата и отново на вратаря Стойчо Кирев не позволиха на моминци да поведат в резултата.

Едва към около 40-та минута белоземци поведоха чрез Бахчевански. 2 минути по-късно отново той развенча защитата на гостите за 2:0. В самия край на полувремето за пореден път Бахчевански навърза няколко човека и изведе останалия сам Иван Георгиев който прехвърли излезналия вратар за 3:0.

След почивката темпото на мача спадна и битката беше предимно в центъра.
Вихър (Белозем) играеха предпазливо и логично изчакваха опонентите си да сгрешат.
При една контраатака отново Йосиф Бахчевански изведе Йордан Борисов който не сгреши за 4:0. Влезналият като смяна Йордан Йорданов направи резултата 5:0 при нова контра този път с асистенция от Венко Нарлийски. Гостите също на няколко пъти опитаха да притеснят белоземци но намеси на Кирев и защитата осуетиха плановете им.

Следващия кръг Вихър (Белозем) посреща Кричим в отложен мач – последен за сезона.

Вихър (Белозем): Стойчо Кирев, Мартин Найденов, Иван Пенчев, Иван Георгиев, Иван Петров, Петър Ненов, Християн Кехайов, Кирил Казаков, Венко Нарлийски, Йордан Борисов, Йосиф Бахчевански.

30 ноември 2019 г., събота, 14:30 ч / XV кръг:
Садово (Садово) - Марица 2003 (Маноле)                    2:2
Житница (Житница) - Металик 1938 (Сопот)                  3:0
Марица 1951 (Първомай) - Калояново (Калояново)            3:0 сл.
Асеновец 2005 (Асеновград) - Дълго поле (Дълго поле)      3:0 сл.
Вихър (Белозем) - Момино (Момино село)                    5:0
Кричим (Кричим) - Спартак 1947 (Пловдив)                  1:6
Марица (Цалапица) - Марица (Милево)                       0:3 сл.