Спартак отвя Кричим като гост

0
226
Кричим - Спартак 1:6

Спартак се развихри и победи с 6:1 при гостуването си на Кричим в мач от 15- ти кръг на „А“- Областна група. Тон за головата фиеста даде Кирил Георгиев в 24′. Той получи пас от Денис Хасан и с удар от точката на дузпата не остави шанс на вратаря на домакините. Само 4 минути по- късно капитанът Христос Доков направи резултата 0:2. Той стреля от далече, топката се отби в страничната греда и се оплете в мрежата. В 33′ Давор Илиев направи резултата класически, след като получи пас в наказателното поле, овладя топката и с плътен удар прониза за трети път вратата на Кричим.

Спартак продължи да доминира и през втората част. В 64′ Кирил Георгиев намери отлично Митко Илиев, който не сгреши и вкара за 0:4. 5 минути по- късно Кирил Георгиев вкара второто си попадение в мача и покачи на 0:5. В 78′ Любо Цеков с далечен удар вкара шестото попадение за „гладиаторите“. В последната минута домакините стигнаха до почетен гол и оформиха крайното 1:6.

Така Спартак продължава да е едноличен лидер в класирането с 38 точки, а следващата събота гостува на ФК „Житница“.

30 ноември 2019 г., събота, 14:30 ч / XV кръг:
Садово (Садово) - Марица 2003 (Маноле)                    2:2
Житница (Житница) - Металик 1938 (Сопот)                  3:0
Марица 1951 (Първомай) - Калояново (Калояново)            3:0 сл.
Асеновец 2005 (Асеновград) - Дълго поле (Дълго поле)      3:0 сл.
Вихър (Белозем) - Момино (Момино село)                    5:0
Кричим (Кричим) - Спартак 1947 (Пловдив)                  1:6
Марица (Цалапица) - Марица (Милево)                       0:3 сл.