Хебър отново разочарова и загуби след завръщането си в Пазарджик (СНИМКИ)

3
1216

Хебър и ЦСКА 1948 завършиха при резултат 1:2 в дербито от 14-ия кръг на Втора лига.

Преди двубоя пазарджиклии представиха пред футболната общественост ремонтираната нова трибуна и тревно покритие.

През първия четвърт час играта бе равностойна и без положения пред двете врати. В 16-ата минута гостите организираха добра атака през центъра, чрез която Гущеров бе изведен сам срещу вратаря, но реферите я спряха с много спорна засада.

Все пак червените откриха резултата малко по-късно с първата си опасна атака. Сашо Александров осъществи набег по десния фланг в 23-ата минута, след което намери Васил Шопов в наказателното поле на зелените. Плеймейкърът овладя с гръб към вратата и майсторски намери непокрития Андон Гущеров, който с техничен шут от въздуха реализира – 1:0 за ЦСКА 1948.

29-ата минута гостите като по чудо не вкараха втори гол. Гущеров стреля от два метра с глава след центриране отляво, но Любенов демонстрира феноменален рефлекс и изби. Секунди по-късно червените организираха нова опасна атака, този път отдясно. Последва центриране на Шопов към Климентов, който шутира от 12-13 метра, но Любенов отново някак успя да спаси.

В 34-ата минута червените направиха нов сериозен пропуск. Гущеров намери добре непокрития Милко Георгиев, който шутира от десетина метра, но стражът на Хебър отново отрази.

В началото на втората част двата отбора си размениха по една опасна атака, но в крайна сметка не се стигна до удар по посока на вратите.

Нещата се промениха в 51-ата минута, когато Шопов бе близо до попадение след атрактивен шут от 4-5 метра, но Любенов отрази. Само 120 секунди по-късно Гущеров проби и центрира отдясно към Денислав Александров, който стреля технично, но на сантиметри покрай лявата греда.

В 57-ата минута ЦСКА 1948 пропусна поредната възможност, когато Гущеров не успя да вкара от 4-5 метра след центриране отдясно и удар с глава.

След час игра, противно на всякаква футболна логика, Хебър за малко не изравни. Чаворски центрира отдясно към Марчев, който отправи добър удар с глава но Наумов изби.

Само шест минути по-късно Хебър изравни след груба грешка на червената отбрана. Трима футболисти на гостите се разминаха с топката след изпълнение на тъч, Янко Ангелов се измъкна от тях и върна от аутлинията към непокрития Чаворски, който от 10 метра разстреля Наумов за 1:1.

В 72-ата минута футболист на ЦСКА 1948 направи пореден фрапантен пропуск. Този път това бе Климентов, който от метър под ъгъл не уцели празната врата. В 80-ата минута Гущеров върна към Шопов, който отправи топовен удар от границата на наказателното поле, а вездесъщият Любенов отново спаси.

Натискът на гостите даде резултат в 82-ата минута. Шопов подаде на резервата Йосков, който финтира играч на Хебър около границата на наказателното поле и след майсторски изстрел по земя вкара в долния ляв ъгъл за 2:1.

В 87-ата минута домакините за малко отново не шокираха ЦСКА 1948 след нова груба грешка на червената отбрана, която в опит да изчисти топката изведе Чаворски отдясно в наказателното поле. Таранът на зелените стреля силно, а топката „облиза“ напречната греда.

СТАТИСТИКА: ХЕБЪР – ЦСКА 1948 1:2 Голмайстори: 0:1 Андон Гущеров (23′), 1:1 Тодор Чаворски (65′), 1:2 Валентин Йосков (81′).

ЖЪЛТИ КАРТОН: Томислав Папазов, Владимир Гаджев (Х), Янко Сандански, Денислав Александров (Ц).

СЪСТАВИ:

ХЕБЪР: 95. Александър Любенов, 10. Веселин Марчев, 15. Димитър Везалов, 19. Георги Каракашев (59′ 88. Йордан Апостолов), 24. Цветелин Тонев, 26. Мартин Вълчинов, 29. Янко Ангелов (к), 45. Владимир Гаджев (46′ 8. Анди Краев), 77. Октай Хамдиев (46′ 11. Даниел Пехливанов), 91. Томислав Папазов, 99. Тодор Чаворски

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 25. Александър Александров, 21. Венцислав Василев, 12. Богомил Дяков (к), 30. Димо Атанасов, 20. Янко Сандански, 27. Милко Георгиев (68′ . Борис Тютюков), 8. Ивайло Климентов (77′ 90. Валентин Йосков), 10. Васил Шопов, 11. Денислав Александров (90+3′ 19. Михаел Орачев), 99. Андон Гущеров.