Вихър (Войсил) с важна победа над Чавдар (Пловдив) в „Б“ ОФГ – запад

0
315
Вихър (Войсил) с важна победа над Чавдар (Пловдив) в "Б" ОФГ-запад, 13.10.2019

Вихър Войсил постигна изключително важна победа над Чавдар с 4:2. Тимът от Войсил беше пределно мобилизиран да вземе трите точки срещу един от най-добрите отбори в групата. Мачът беше равностоен, домакините поведоха в 16-та минута след гола на Станислав Андреев. Гостите върнаха бързо гола в 31-та минута и така завърши полувремето.

Второто полувреме започна равностойно, но все пак домакините бяха по-настоятелни и отново поведоха в резултата, след прострелно центриране футболистите на Чавдар си отбелязоха автогол 2:1 58-та минута. В 70-та минута бившият футболист на Вихър Войсил Атанас Ганчев изравни резултата 2:2 . След една контраатака Ивайло Станков бе най-съобразителен и отбеляза за 3:2, но най-интересното предстоеше. В 86-та минута реферът Даниел Краевски отсъди единадесет метров наказателен удар в полза за гостите, но вратарят Йордан Йорданов спаси дузпата и се превърна в герой на мача. Гостите се обезкуражиха и Вихър стигна до нов гол в 88-та минута след много красива индивидуална акция на Димитър Андреев 4:2.

13 октомври 2019 г., неделя, 16:00 ч / V кръг:
Бенковски (Куртово Конаре) - Радиново 2006 (Радиново)     3:0 сл. *
* - гостите предварително уведомяват, че няма да се явят.
Вихър (Войсил) - Чавдар (Пловдив)                         4:2
Лидер (Ягодово) - Брестник 1948 (Брестник)                5:1