Класика за „Спартак“ срещу „Марица“ (Маноле), „Секирово“ спря устрема на „Асеновец“

4
1095
8 от 8 след класическа победа на Спартак над Марица Маноле

Спартак постигна осма поредна победа в първенството в А- Областна група, след като се наложи с 3:0 над Марица Маноле.

„Гладиаторите“ можеха да открият резултата още в 7′ на мача.  Петко Фанев стреля от границата на наказателното поле, но ударът му бе избит виртуозно от стража на гостите в ъглов удар. В 21′ Кирил Георгиев засече центриране с глава на Кръстьо Милев, но топката мина на сантименти от вратата. В 27′ удар на Петко Фанев премина много близо до вратата. В 44′ Кирил Георгиев стрля от пряк свободен удар, а топката закачи напречната греда. Въпреки, че изпълниха 17 ъглови удара спартаклии така и не успяха да пронижат вратата на съперника през първото полувреме.

Още в началото на второто полувреме Спартак натисна съперника и в 55′ Кирил Георгиев откри резултата. Той нахлу от дясно и с диагонален удар не остави шанс на вратаря на Марица за 1:0. В 68′ Петко Фанев се откъсна отлично и с премерен удар покачи на 2:0. В последната минута отново Фанев стреля силно, топката се удари в гредата и влезе в мрежата за класическото 3:0.

Така Спартак е едноличен лидер в класирането с пълен актив от 24 точки. На 20 октомври от 16:00 часа „гладиаторите“ гостуват на Раковски.

В друг мач от кръга Секирово победи с 1:0 Асеновец у дома и спря устрема на станимаклии за завръщане в Трета лига. Срещата се игра също в неделя и бе много оспорвана, но домакините се поздравиха с успех.

Групата за мача: Константин Велков, Даниел Вълов, Николай Христозов, Христос Доков, Атанас Бучов, Веселин Тонев, Рангел Костурски, Ивайло Димитров, Кръстьо Милев, Денис Хасан, Костадин Калинов, Любомир Цеков, Кирил Георгиев, Митко Илиев, Петко Фанев, Здравко Жилов, Стефан Учиков.