“Марица” се справи с “Розова долина”

3
596
“Марица” победи “Розова долина” в интересен мач Трета лига, 12.10.2019

“Марица” постигна домакински успех с 3:1 над “Розова долина” в среща от 11-ти кръг от шампионата в Трета лига – Югоизточна група, играна в събота. Двата отбора изиграха доста интересен, двуостър мач. “Жълто-сините” заслужено стигнаха до победата, след като контролираха исграта през по-голяма част от времето. Гостите направиха добро впечатление с откритата си игра, като показаха хубав футбол и затвърдиха мнението, че са един от стойностните отбори в групата. Възпитаниците на Борислав Караматев показаха воля за победа, мотивация и добра игра. Освен това маричани вече в няколко мача показват серизоно повишаване на ефективността в атака.
Мачът започна отлично за “Марица”. Още в 3-та минута Джунейт Узунов бе изведен отлично и с диагонален удар откри резултата. Само минута по-късно Христо Янчев бе най-съобразителен и достатъчно хладникръвен и удвои резултата с прецизно изпълнение. Гостите по никакъв начин не се стъписаха от двата бързи гола и от своя страна организираха интересни атаки към вратата на Илия Николов. В 10-та минута Ахмед Сюнетчиев стреля опасно, но Илия Николов показа класа и спаси. В ответната атака Тодор Тимонов изненада вратаря на гостите от Казанлък с коварен изстрел, но Александър Петрунов се справи. В 36-та минута Ахмед Сюнетчиев изпълни много добре свободен удар и намали на 2:1. В 41-та минута гостите имаха сериозни претенции за неотсъдена дузпа за игра с ръка в наказателното поле на “Марица”, но такава не бе отсъдена. До края на полувремето не се случи нищо интересно, след като ситуацията изнерви футболистите. И втората част започна отлично за пловдивчани. В 49-та минута, след статично положение и меле топката достигна до намиращият се на границата на наказателното поле Димитър Аврамов, който с хубав удар направи 3:1. До края на срещата двата отбора имаха общо три изгодни за гол ситуации – две за “Марица” и една за “Розова долина”. Нов гол не бе отбелязан и така “жълто-сините” записаха ценна победа.

С 22 точки “Марица” заема 4-то място във временното класиране, на точка зад “Черноморец”. “Созопол” е лидер с 26 точки, а “Загорец” е втори с 24, но и с два мача по-малко, като още утре тимът от Нова Загора може да си върне първото място. Следващата неделя, 20 октомври, “Марица” гостува на “Хасково-1957”, а срещата е от 16 часа.

МАРИЦА: Илия Николов, Йордан Пейчинов, Димитър Аврамов, Даниел Спасов, Джунейт Узунов, Тодор Тимонов – капитан, Мартин Анастасов, Милен Танчев (Иван Мицев), Христо Янчев (Димитър Мичков), Олджай Алиев, Георги Георгиев (Денис Палков). РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев. Треньор: Борислав Караматев

РОЗОВА ДОЛИНА: Александър Петрунов, Атанас Апостолов (Иван Чергев), Ахмед Сюнетчиев, Венцислав Иванов (Кристиан Петров), Владислав Калайджиев, Данаил Иванов, Калоян Петров (Михаил Димитров), Раиф Мурадов, Радослав Калчев, Пламен Колев – капитан, Николай Стоичков. РЕЗЕРВИ: Петър Маринов, Георги Христов, Николай Георгиев, Димитър Вакавлиев. Треньор: Коста Костов

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Джунейт Узунов (Марица); Раиф Мурадов, Радослав Калчев, Николай Стоичков (Розова долина)

Съдийски състав: ГС: Светослав Лазаров, АС: Георги Георгиев и Христо Георгиев (Бургас), 4-ти съдия: Владимир Недялков (Пловдив), Делегат: Димчо Кацаров (Бургас)

стадион “Марица” – 300 зрители

12 октомври 2019 г., събота, 16:00 ч / XI кръг:
Несебър (Несебър) - Гигант (Съединение)                   2:0
Свиленград 1921 (Свиленград) - Димитровград 1947 (Дмгр)   1:0
Карнобат (Карнобат) - Атлетик (Куклен)                    1:1 (0:1)
Черноморец 1919 (Бургас) - ФК Ямбол 1915 (Ямбол)          3:0
Миньор (Раднево) - Левски (Карлово)                       0:0
Марица 1921 (Пловдив) - Розова долина (Казанлък)          3:1 (2:1)
Борислав 2009 (Първомай) - Созопол (Созопол)              1:0 (0:0)

7. Свиленград 1921 (Свиленград)       11    5   2   4   13:10   17
 8. Миньор (Раднево)                   11    4   5   2   14:7    17
 9. ФК Хасково 1957 (Хасково)          10    4   3   3   16:13   15
10. Борислав 2009 (Първомай)           11    4   2   5   18:21   14
11. Атлетик (Куклен)                   10    4   1   5    9:12   13
12. Левски (Карлово)                   11    3   3   5   10:14   12
13. Несебър (Несебър)                  11    3   2   6   10:18   11
14. ФК Ямбол 1915 (Ямбол)              11    3   2   6    9:17   11