Спартак напред за Купата на АФЛ след победа над Атлетик (Куклен)

8
523
Спартак напред за Купата на АФЛ след победа над Атлетик Куклен 09.10.2019

Спартак победи с 1:0 Атлетик Куклен в мач от турнира за Купата на АФЛ. Единственото попадение в мача падна в 23′. Кирил Георгиев бе безпощаден от пряк свободен удар от около 30 метра и прониза вратата на гостите.

През по-голямата част от мача Спартак првъзхождаше съперника. „Гладиаторите“ можеха да открият резултата още в 18′, но стражът на гостите изби удар на Петко Фанев. В 33′ отново удар на Фанев бе избит в корнер. През втората част възпитаниците на Стефан Учиков успяха да задържат топката и не допускаха играчите на Атлетик да застрашат вратата на Даниел Вълов в дебюта му за мъжкия тим.

Днес дебют направи и юношата Николай Караджов, който играе при юношите-старша възраст.

Идната сряда от 16:00 часа Спартак приема Гигант Съединение във втори кръг от турнира.

Преди това на 13 октомври „гладиаторите“ приемат тима на Марица Маноле на стадион „Тодор Диев“

Съставът на Спартак: Дани Вълов, Атанас Бучов, Николай Христозов, Христос Доков-к, Рангел Костурски, Кръстьо Милев, Денис Хасан (Мартин Симеонов), Кирил Георгиев, Петко Фенев (Кристиан Кодуков), Любо Цеков (Николай Караджов), Митко Илиев (Здравко Жилов)

източник: официален сайт на Спартак