ГЛЕДАХТЕ НА ЖИВО: Марица с класика над Сокол! Принца още си е класа и като игра, и като стил!

3
1775

„Марица“ победи с 3:0 „Сокол“ (Марково) в последния мач от областния етап в турнира за „Купата на България“, който се явяваше областен финал. Победителите от Кършияка ще представя област Пловдив в петък на жребия за следващата фаза, в която участие вземат и отборите от Втора лига.

Георги Георгиев след две асистенции на Тодор Тимонов направи резултата 2:0, а Олджай Алиев оформи класиката. Принца на Пловдив отново показа, както футболна класа така и стил, вкарвайки нова мода на сцепени отзад гети.

Репортаж:

Днешната среща на стадион “Марица” се игра пред почти 600 зрители, при горещо време, което не попзволи на двата отбора да разгърнат потенциала си. Старши треньорът на пловдивчани даде почивка на доста основни състезатели, а в титулярния състав влязоха млади футболисти от школата на клуба. Те се представиха много добре, изиграха мача без напрежение, показаха качества и заслужено отборът стигна до успеха.
Преди началото на двубоя всички присъстващи почетоха с минута мълчание легендарната баскетболистка на “Марица” и националния отбор Пенка Стоянова, която ни напусна в края на миналата седмица.
Срещата започна с положение пред вратата на “Сокол”. След добър удар под гредата стражът на гостите Александър Витанов се намеси и изби. В 11-та минута Александър Стойчев от гостите пропусна на празна врата, след като топката изненадващо стигна до него, но той не успя да нанесе удар. След около 10 минути Селчук стреля над вратата на “Марица”, която бе пазена в този мач от Горан Гръблев. Той нямаше много работа, но когато се налагаше се намесваше вещо. В 30-та минута Тодор Тимонов центрира в наказателното поле, а Георги Георгиев засече с гръб към вратата и триково откри в полза на своя отбор. Само две минути по-късно Тодор Тимонов можеше да удвои, но стреля над вратата. Тимонов опита нов удар малко по-късно, но Витанов се намеси успешно. Младият Цецо Главчев беше много близо до попадение в 35-та минута, когато с красив финт се измъкна от защитник на “Сокол” и стреля, но Витанов успя да спаси. В края на полувремето Даниел Спасов получи добра топка от Георги Георгиев, но ударът на Спасов бе неточен. Иван Мицев също имаше шанс пред себе си, но не съумя да го използва.
Втората част не се различаваше от първата. Отново “Марица” беше водещият отбор и почти всичко интересно се случваше в половината на гостите. В началните минути Александър Драшков стреля в опит да изравни, но топката премина покрай вратата. В 51-та минута Денис Палков центрира отлично, а Георги Георгиев засече, но ударът премина встрани. Пак Георгиев се озова в изгодна позиция малко по-късно, след извеждащо подаване на Тимонов, но нападателят отново не бе точен. В 70-та минута Георгиев се отскубна от защитата на “Сокол” и озовал се сам срещу вратаря Витанов удвои резултата с прецизен удар по земя. След изпълнението на центъра гостите организираха добра атака, но Александър Стойчев стреля неточно. В 84-та минута влезлият преди малко Олджай Алиев направи резултата калсически, оползотворявайки хубав пас на Денис Палков. От тук до края срещата се доиграваше и интересни ситуации нямаше, а играчите на двата отбора чакаха последния съдийски сигнал на главният съдия Владо Вълков, който се справи много добре със срещата.
Победата над “Сокол” е шеста поредна на сметката на възпитаниците на Борислав Караматев. През уикенда маричани отново ще се изправят срещу същия противник, но в мач за първенство. Срещата е изместена за неделя (вместо събота), поради големия брой мачове, което дава шанс на двата отбора за един ден повече почивка. Двубоят е от 18 часа, отново на стадион “Марица” в Пловдив.

МАРИЦА: Горан Гръблев, Денис Палков, Димитър Мичков, Мариян Бончев, Георги Иванов, Иван Мицев, Тодор Тимонов (Олджай Алиев 76 мин.), Цецо Главчев (Христо Янчев 56 мин.), Мартин Анастасов (Милен Танчев 63 мин.), Даниел Спасов, Георги Георгиев

СОКОЛ (МАРКОВО): Александър Витанов, Селчук Коджаахмед, Христо Стамов, Даниел Димитров, Пламен Геров, Костадин Димитров, Илхан Ибрамджик, Костадин Димитров, Теодор Митрев, Мартин Христозов, Александър Драшков, Александър Стойчев (Никола Димитров 58 мин.)