Хебър излъга Поморие, след здрав мач в Несебър (СНИМКИ)

0
295

Отборът на Хебър постигна много важна победа с 1:0 над Поморие в гостуването от 4-ия кръг на Втора лига.

Единственото попадение на Градския стадион в Несебър бе дело на Асен Георгиев в 36-ата минута от дузпа. Бранителят се превърна в голмайстор на новаците в шампионата, като се разписва за трети път от статично положение през тази кампания. Пристигналият от Локомотив (Пловдив) защитник се разписа в трите победи на тима воден от Николай Митов, който миналата седмица записа първото си поражение сред професионалистите този сезон.

Хебър вече има девет точки, като се изравни с досегашния лидер ЦСКА 1948, който беше задминат от Кариан (Ерден). Третото поредно поражение за Поморие остави отбора на 11-то място с трите точки.

Наставникът на новаците Николай Митов направи две промени в стартовите 11 от загубата с 1:3 срещу Монтана преди седмица. Опитният Георги Андонов и вратарят Петър Дебърлиев бяха заменени от Якуб Идризов и Александър Любенов, като за двамата това беше дебют сред титулярите на пазарджаклии.

„Зелените“ отново пък играха с налаганата схема 3-5-2 от Николай Митов, като пред Любенов в отбрана действаха Томислав Папазов, Асен Георгиев и Димитър Везалов. Божидар Васев, Цветелин Тонев, Адриан Краев, Янко Ангелов и Якуб Идризов бяха халфовете зад Дани Пехливанов и Тодор Чаворски.

Малин Орачев направи само една промяна в тима, с който излезе при загубата с 1:2 от дербита срещу Нефтохимик. Живко Илиев започна на мястото на Бекир Расим.

Първата част беше изключително равностойна, като двата тима имаха по една възможност за гол, но те бяха пропуснати. В 36-ата минута все пак Хебър получи право да изпълни дузпа, след като реферът  Петър Григоров посочи бялата точка за нарушение срещу капитана на гостите Янко Ангелов. Зад топката застана Асен Георгиев, който отбеляза третото си попадение за сезона. Интересното е, че юношата на Левски изравни личния си рекорд за отбелязвани голове в една кампания. Защитникът вкара три гола във Втора лига от 27 мача с екипа на Монтана през сезон 2014/2015 година. Този сезон обаче той се разписа три пъти в четири мача.

Схемата 3-5-2 обаче не задоволи очакванията на Ники Митов, който в един момент върна Васев в защита и отбора започна да играе 4-2-3-1. Десен защитник отиде Везалов, а Тонев отдясно беше преместен отляво, докато Пехливанов застана десен халф, а Краев беше изтеглен зад Чаворски.

Втората част двата тима продължиха да играят равностойно, като домакините се опитаха да наложат натиск, търсейки равенството. Гостите обаче пък имаха 3-4 контраатаки, които не успяха да завършат с успех, вкарвайки втори гол. В края на мача Александър Любенов изби в корнер удар отдалеч, но накрая Хебър успя да запише важна победа и да остане близо до водещите отбори в класирането.

Другият кръг Хебър приема Локомотив (Горна Оряховица), докато играчите на Орачев имат тежко гостуване на ЦСКА 1948 в столицата.