“Марица” и “Черноморец-1919” завършиха наравно 0:0 в мач от 28 кръг от първенството в Трета лига – Югоизточна група. Двата отбора са съответно на пета и четвърта позиция в класирането, което предвещаваше хубав мач. И за този мач от състава на пловдивчани липсваха доста основни футболисти. Двубоят на стадиона в “Кършияка” беше двуостър и доста интересен, като и двата отбора имаха немалко шансове за гол. За домакините беше подмината чиста дузпа в края на първата част, а гостите имаха претенции, че при удар в края на мача топката е преминала голлинията, но и при двете ситуации реферите не отсъдиха нищо.
Преди срещата президентът на “Марица” Христо Христов и кметът на район “Северен” Ральо Ралев нагарадиха с плакет и екип вратаря Илия Николов, който изигра своя мач номер 100 с екипа на маричани. Николов отново бе на висота и запази мрежата си “суха”.
Първата част бе равностойна, с борба за всяка топка. Още в 4-та минута Тодор Тимонов имаше възможност да открие с удар от воле, но бе неточен. Три минути по-късно Васил Калоянов от гостите опита удар с глава, но Илия Николов изби. Последваха три последователни корнера за “Марица”, при което не бе никак безопасно за стража на тима от Бургас Борислав Тотев. В 19-та минута удар на футболист от “Черноморец-1919” премина съвсем близо до страничната града, но от външната и страна. Две минути по-късно Христо Янчев отправи удар от около 20 метра, но Тотев изби в корнер. В 38-та минута отново Калоянов от гостите бе на стрелкова позиция, но бе неточен. В ответната атака Мартин Анастасов изненада с удар вратаря Тотев, но последния се справи. В 42-та минута Йордан Пейчинов се озова в добра позиция в наказателното поле, но бе съборен. Според реферите такова нещо нямаше и те подминаха равнодушно ситуацията, въпреки освиркванията от публиката.
През втората част “Марица” бе по-настойчивият тим на терена и стигнаха до не малко изгодни за гол ситуации. Гостите също имаха добри шансове пред себе си. За съжаление съдиите не бяха на нивото на футболистите и успяха да изнервят всички с отсъжданията си. Васил Калоянов можеше да открие в самото начало за “акулите”, след контра, но пак бе неточен. В 50-та минута Тодор Тимонов подаде много добре към Мартин Анастасов, който стреля, но защитник изби на метър пред голлинията. Пак Тимонов отправи диагонален удар малко по-късно, но Тотев улови. В 64-та минута Запрян Запрянов бе изведен от Тимонов. Запрянов обаче стреля над вратата. В 73-та минута отново Калоянов стреля към вратата на домакините, но Илия Николов акробатично изби. В 81-та минута Тодор Тимонов изпълни добре, по земя, свободен удар, Тотев отново спаси. Малко по-късно още веднъж играч на гостите се озова в добра позиция, но Илия Николов отново се справи. В 86-та минута отново Тимонов нямаше шанс да отбележи след добър изстрел. В последната минута при кратко меле в наказателното поле на “Марица” Жулиен Парушев намери топката от няколко метра, тя се отби в напречната греда и топна на голлинията. Последваха протести от страна на тима от Бургас, че кълбото е преминало линията, но реферите прецениха, че гол няма. В добавеното време интересна комбинация между юношите Александър Праматаров и Стоян Пидев изведе последния в добра позиция, но и младият състезател нямаше шанс да отбележи.
Така двубоят, макар и интересен, завърши наравно и двата отбора добавиха по една точка към актива си, запазвайки позициите си в класирането. В следващия кръг “Марица” гостува на “Сокол” в Марково, а срещата е на 4 май, от 18 часа. След това на “жълто-сините” предстои домакинство на “Атлетик” (Куклен).

МАРИЦА: Илия Николов, Даниел Спасов, Йордан Пейчинов, Джунейт Узунов, Костадин Дяков – капитан, Красимир Иванов (Георги Георгиев), Тодор Тимонов, Христо Янчев, Мирослав Радев (Стоян Пидев), Мартин Анастасов, Запрян Запрянов (Александър Праматаров). РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Георги Иванов, Иван Мицев, Лъчезар Ангелов. Треньор: Борислав Караматев

ЧЕРНОМОРЕЦ-1919: Борислав Тотев, Георги Тузаков, Слави Шопов, Иван Стоянов, Стоян Мантаров, Станимир Митев – капитан, Мустафа Мустафа (Даниел Стаматов), Христо Лемперов (Петър Колев), Станислав Дрянов (Антон Иванов), Жулиен Парушев, Васил Калоянов. РЕЗЕРВИ: Петко Пацов, Мариан Димитров, Даниел Бенчев, Енчо Лемперов. Треньор: Радостин Кишишев

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Александър Праматаров, Тодор Тимонов (Марица); Даниел Стаматов (Черноморец-1919)

Съдийски състав: ГС: Николай Николов, АС: Иван Николов и Мехмед Мехмед – Хасково; 4-ти съдия: Николай Марков – Пловдив; Делегат: Георги Карушев – Пловдив

Пловдив, стадион “Марица”, 300 зрители

25 април 2019 г., четвъртък, 16:00 ч / XXVIII кръг:
Асеновец 2005 (Асеновград) - Нефтохимик 1962 (Бургас)     0:1 (0:1)
25 април 2019 г., четвъртък, 17:00 ч / XXVIII кръг:
Миньор (Раднево) - Садово (Садово)                        3:0 сл. *
* - гостите не се явяват.
Розова долина (Казанлък) - Борислав 2009 (Първомай)       1:1 (1:1)

5. Марица 1921 (Пловдив)              28   13  10   5   35:20   49
 6. Миньор (Раднево)                   28   13   5  10   37:27   44
 7. Атлетик (Куклен)                   28   12   5  11   45:37   41
 8. Хасково 1957 (Хасково)             28   11   7  10   45:37   40
 9. Гигант (Съединение)                28   10   7  11   30:32   37
10. Розова долина (Казанлък)           28   10   6  12   41:44   36
11. Сокол (Марково)                    28    9   6  13   40:46   33
12. Борислав 2009 (Първомай)           28   10   3  15   38:39   33
13. Карнобат (Карнобат)                28    9   6  13   33:53   33
14. Левски (Карлово)                   28    7   9  12   19:35   30