“Спартак” победи “Марица”-2 с 2:1 при гостуването си в мач от 20 кръг в “Б” ОФГ – запад. Двубоят се игра в неделя на стадион “Марица” пред около 450 зрители. Половината състав на “жълто-сините” бе от юноши, които се представиха на добро ниво. Маричани реализираха и първия гол във вратата на “Спартак” през този сезон.

За “Спартак” на вратата бе ветеранът на “Марица” Костадин Велков, както и бившите играчи на “жълто-сините” Любомир Цеков, Денис Хасан и др.
Първи маричани можеха да стигнат до гол. В 10-та минута от свободен удар Александър Праматаров стреля в аут, на сантиметри от гредата. “Гладиаторите” можеха да открият резултата в 12-та минута, но удар на Любо Цеков мина над напречната греда. В 24-та Здравко Жилов бе изведен отлично, стреля от малкото наказателно поле, но право в ръцете на стража на “Марица”-2. Състезател на “Марица”-2 пък можеше да открие в края на полувремето, след като остана очи в очи с Велков, но се забави и не успя да нанесе удар. В 49-та минута капитанът на гостите Христос Доков откри с удар от около 20-25 метра. В 72-та минута Янко Ангелов изравни с глава след центриране на Праматаров, отбелязвайки първи гол във вратата на съперника през този сезон. В 78-та минута Николай Христозов отбеляза с глава победното попадение за гостите, след центриране от корнер.

“Спартак” е лидер с 57 точки, а в следващия кръг почива по програма. “Марица”-2 заема 4-то място в класирането с 36 точки. В следващия кръг “жълто-сините” гостуват на “Спортинг” (Бенковски).

МАРИЦА-2: Красимир Китин, Юсуф Тарал, Златин Костадинов, Петър Сърбов, Атанас Лотаров, Александър Праматаров, Делян Ташев, Марин Неделчев, Янко Ангелов, Атанас Атанасов, Цветан Бурдев. Резерви: Димитър Йоцов, Георги Игнатов, Денис Палков. Треньор: Стоян Монов

СПАРТАК: Костадин Велков, Кирил Нушев, Николай Христозов, Михаел Пърчев, Рангел Костурски, Веселин Тонев, Христос Доков, Здравко Жилов, Петко Фанев, Любомир Цеков, Денис Хасан. Резерви: Алекс Василев, Костадин Калинов, Мануел Костов, Митко Илиев, Атанас Църцев, Андон Андонов. Треньор: Стефан Учиков

Съдийски състав: ГС: Николай Марков, помощници – Йордан Дураков, Татяна Малинова, делегат: Янко Радев