Футболният тим на Хебър записа 23-ти успех в шампионата на Трета Югозападна футболна лига след домакинско 3:1 над Марек (Дупница).

Пазарджиклии изиграха най-тъжния мач в 101-годишната история на клуба и посветиха победата си на починалия внезапно снощи помощник-треньор Петър Ковачев. Срещата започна с едноминутно мълчание именно в памет на Петьо, както го наричаха всички, а домакините изиграха мача с черни траурни ленти на лявата си ръка. След головете нямаше радост, а само тягостна тишина на стадион „Г. Бенковски” в Пазарджик.

„Зелените” си оплетоха кошницата още през първата част, когато стигнаха до два безотвени гола.

В 10-та минута Дани Пехливанов влезе остро в наказателното поле на Марек и бе спънат за дузпа.

Руслан Иванов показа прецизност от 11-тия метър и откри резултата в полза на пазарджиклии.

Само 5 минути по-късно защитата на Марек направи нова колективна груба грешка, от която се възползва Георги Недялков, разписвайки се за 2:0.

До почивката само късметът помогна на дупничани да не инкасират повече попадения.

Веднъж удар на Барони срещна гредата на вратата на Марек, а преди това пак той и Атанас Велев се разминаха на косъм от гол.

През втората част Хебър продължи да бъде по-активния отбор на терена.

Дани Пехливанов и Георги Недялков обаче пропуснаха от добри ситуации, а Марек върна един гол в 75-та минута чрез Петьо Иванов при единствената си възможност в мача.

Хебърци реагираха като ужилени след попадението и само две минути по-късно възстановиха аванси си от 2 гола след втори точен удар на Георги Недялков – Жилета.

Така Хебър стигна до очаквания успех и запази дистанцията от 7 точки на върха пред втория Оборище (Панагюрище), който на свой ред се наложи с 4:1 като гост над изпадащия Ботев (Ихтиман).

Хебър: Петър Дебърлиев, Васил Геров(к), Симеон Иванов, Мартин Сечков, Якуб Идризов(73-Кирил Георгиев), Атанас Велев(60-Андриан Краев), Кристиян Михайлов, Руслан Иванов, Родриго Барони(64-Цветелин Тонев), Даниел Пехливанов, Георги Недялков.