“Марица” загуби от лидера “Нефтохимик” в мач от междинния 25-ти кръг от първенството в Трета лига – Югоизточна група, игран в сряда, на стадион “Лазур” в Бургас.
“Марица” излезе за тази среща с променен състав, поради многото проблеми с контузени състезатели. Домакините не блестяха с някакви особени футболни достойнства, но за сметка на това опитните офанзивни футболисти бяха достатъчно резултатни. “Шейховете” имаха териториален превес, създадоха и повече положения. Страничните съдии пък вероятно получиха схващания на ръцете от вдигането на флага си, маркирайки засади при почти всеки пас към играчи на “Марица” в предни позиции.
Мачът беше и интересен, а “Марица” имаше своите шансове. Георги Георгиев стъписа бургаския тим с гол още във 2-та минута, давайки преднина на пловдивчани. В 11-та Деян Христов възстанови равенството, а малко по-късно домакините стигнаха до нов гол, отново чрез Христов – 2:1. При голът останаха сериозни съмнения за засада. Веднага след изпълнението на центъра Тодор Тимонов от дистанция нацели гредата на вратата пазена от Ферди Мюмюнов, пропускайки да изравни. В средата на първата част резултатът бе покачен на 3:1, което предреши крайния изход от двубоя. Цветомир Цонков реализира с глава след центриране от ъглов удар. През второто полувреме, в 73-та минута, резултатът стана 4:1. Деян Христов оформи своя хеттрик. В 87-та минута Лъчезар Ангелов намали на 4:2 с хубав гол.
След загубата “Марица” вече заема пето място с 47 точки. След минимална, домакинска победа над “Димитровград” четвърти излезе “Черноморец-1919” с 49 точки. Лидер е “Нефтохимик” с 63, пред “Созопол” с 60 и “Загорец” с 53.
В събота “Марица” приема “Левски” (Карлово). Срещата на стадиона в “Кършияка” е от 17 часа.

МАРИЦА: Илия Николов, Йордан Пейчинов, Красимир Иванов, Стоян Пидев, Атанас Савов, Лъчезар Ангелов, Мартин Анастасов, Христо Янчев (Запрян Запрянов 65’), Тодор Тимонов – капитан (Джунейт Узунов 75’), Айкут Янъков (Мирослав Радев 75’), Георги Георгиев. РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Даниел Спасов, Николай Димитров. Треньор: Борислав Караматев

НЕФТОХИМИК: Ферди Мюмюнов, Стоян Калев, Атанас Ташолов, Георги Радев, Николай Костов, Цветомир Цонков, Любомир Божинов, Стойко Иванов, Боримир Карамфилов, Цветан Филипов, Деян Христов

Съдийски състав: ГС: Стилян Димитров, АС: Стефан Делчев и Желязко Атанасов – Хасково; 4-ти съдия: Цветозар Манолов – Бургас; Делегат: Веселин Василев – Хасково

Левски (Карлово) - Гигант (Съединение)                    0:0
Нефтохимик 1962 (Бургас) - Марица 1921 (Пловдив)          4:2 (3:1)
Борислав 2009 (Първомай) - Хасково 1957 (Хасково)         1:0 (0:0)
Садово (Садово) - Загорец (Нова Загора)                   0:2 (0:0)
Розова долина (Казанлък) - Асеновец 2005 (Асеновград)     3:1 (1:1)

5. Марица 1921 (Пловдив)              25   13   8   4   34:17   47
 6. Миньор (Раднево)                   25   11   5   9   31:23   38
 7. Хасково 1957 (Хасково)             25   10   6   9   41:32   36
 8. Атлетик (Куклен)                   25   10   5  10   40:35   35
 9. Розова долина (Казанлък)           25    9   5  11   38:40   32
10. Гигант (Съединение)                25    8   7  10   26:28   31
11. Сокол (Марково)                    24    8   5  11   34:41   29
12. Левски (Карлово)                   25    7   8  10   19:28   29
13. Борислав 2009 (Първомай)           25    9   2  14   29:37   29
14. Карнобат (Карнобат)                24    8   5  11   28:45   29