“Марица” и “Борислав” (Първомай) завършиха 0:0 в среща от 24-ти кръг от първенството в Трета лига – Югоизточна група, игран в събота на стадион “Марица”. Многобройните пропуски лишиха пловдивчани от успеха в този мач, а гостите успяха да устискат равенството и спечелиха точка като гост. “Жълто-сините” надиграха своя противник и владееха повече топката. Те създадоха и почти всички положения в мача, но не успяха да реализират нито едно от тях. Реферът Георги Иванов подмина чиста дузпа в полза на “Марица” в края на първата част.
Срещата започна с няколко опасни удара по посока вратата на Янко Шънлаков, които бяха или неточни, или стражът се справяше. Данииел Спасов и Айкут Янъков не успяха да реализират. В 11-та минута Янъков отново стреля много опасно, но Шънлаков спаси, а Мирослав Радев не успя да довкара избитата топка. Йордан Пейчинов също нямаше шанс пред гола. Пак Янъков бе изведен добре в 27-та минута, но стреля в аут. В 35-та след комбинация капитанът Костадин Дяков отправи опасен удар, но стражът изби. В 38-та минута Стоян Григоров от гостите използва един от малкото шансове пред неговия тим и се озова на стрелкова позиция, но бе неточен. В ответната атака се стигна до свободен удар, който бе изпълнен от Айкут Янъков, но отново Шънлаков успя да спаси. Две минути преди края на полувремето съдията Георги Иванов подмина нарушение в наказателното поле на гостите – ситуация, която можеше да промени развоя на мача.
През втората част отново маричани имаха надмощие. Гостите от Първомай стигнаха едва до няколко по-опасни центрирания, а веднъж техен състезател бе изведен зад отбраната на домакините, но той не успя да овладее. С течение на времето играчите се изнервиха, а съдията Иванов бе на път да изпусне мача, въпреки многото картони, които показа. Костадин Дяков и Йордан Пейчинов не успяха да засекат остри центрирания пред вратата на гостите в началото на полувремето, а опасен удар на Запрян Запрянов бе спасен от вратаря на гостите. По-късно Даниел Спасов бе неточен, а удар на Айкут Янъков бе спасен от вратаря Шънлаков. Последваха няколко мелета пред вратата на гостите след статични положения. В 77-та минута Тодор Тимонов за пореден път центрира, Айкут Янъков отправи хубав удар с глава, но топката премина на сантиметри от целта. Същото се случи и при изпълнението на свободен удар от Тимонов в 85-та минута. Преди него нервите взеха връх и на няколко пъти се стигаше до бутаници между играчите, които съдията остави без последствие. В продължението на мача отново се стигна до разбъркване в наказателното поле на гостите и два блокирани удара, но в крайна сметка до гол не се стигна и резултатът остана 0:0.
С 47 точки “Марица” заема 4-то място, като “жълто-сините” имат само точка аванс пред петия “Черноморец-1919”. В следващия кръг възпитаниците на Борислав Караматев гостуват на лидера “Нефтохимик” в Бургас, а срещата е в сряда от 17 часа. Идната събота тимът приема “Левски” (Карлово).

МАРИЦА: Илия Николов, Йордан Пейчинов, Николай Димитров, Джунейт Узунов, Даниел Спасов, Костадин Дяков – капитан, Христо Янчев, Тодор Тимонов, Айкут Янъков, Запрян Запрянов, Мирослав Радев (Георги Георгиев). РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Атанас Савов, Александър Праматаров, Стоян Пидев, Лъчезар Ангелов, Мартин Анастасов. Треньор: Борислав Караматев

БОРИСЛАВ: Янко Шънлаков, Мартин Здравчев, Васил Василев, Михаил Митев, Радослав Влашев – капитан, Илия Янков, Стоян Григоров (Тенчо Тенев), Йордан Дочев, Ангел Здравчев, Георги Стайков, Васил Колев (Динко Митрев). РЕЗЕРВИ: Димитър Динков, Любомир Романски, Шабан Османов. Треньор: Мартин Здравчев

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Христо Янчев, Тодор Тимонов, Костадин Дяков, Илия Николов (Марица); Васил Колев, Радослав Влашев, Йордан Дочев, Динко Митрев (Борислав).

Съдийски състав: ГС: Георги Иванов; АС: Диян Георгиев и Лилия Думбалакова; 4-ти: Камена Георгиева; Делегат: Петър Зехтински – всички от Пловдив

стадион “Марица” – 300 зрители

6 април 2019 г., събота, 17:00 ч / XXIV кръг:
Миньор (Раднево) - Асеновец 2005 (Асеновград)             3:0
Загорец (Нова Загора) - Розова долина (Казанлък)          3:1 (1:0)
Хасково 1957 (Хасково) - Садово (Садово)                 13:0 (6:0)
Марица 1921 (Пловдив) - Борислав 2009 (Първомай)          0:0
Гигант (Съединение) - Нефтохимик 1962 (Бургас)            0:1 (0:0)
Димитровград 1947 (Дмгр) - Свиленград 1921 (Свиленград)   2:0
Карнобат (Карнобат) - Черноморец 1919 (Бургас)            1:4
Атлетик (Куклен) - Сокол (Марково)                        2:0 (1:0)

6. Хасково 1957 (Хасково)             24   10   6   8   41:31   36
 7. Миньор (Раднево)                   24   10   5   9   29:23   35
 8. Атлетик (Куклен)                   24   10   5   9   40:33   35
 9. Гигант (Съединение)                24    8   6  10   26:28   30
10. Розова долина (Казанлък)           24    8   5  11   35:39   29
11. Карнобат (Карнобат)                24    8   5  11   28:45   29
12. Сокол (Марково)                    24    8   5  11   34:41   29
13. Левски (Карлово)                   24    7   7  10   19:28   28
14. Борислав 2009 (Първомай)           24    8   2  14   28:37   26
15. Димитровград 1947 (Димитровград)   24    7   3  14   21:35   24