“Асеновец” загуби с 4:1 гостуването си на “Хасково-1957” в последен мач от 22 кръг в югоизточна Трета лига, игран в неделя на градския стадион в Хасково. Изумителното в срещата бе, че тимът от Асеновград игра в официална среща с потници, поради липса на екипи с различен цвят от тези на домакините. Това говори за “страхотната” организация в клуба.

Загубата уби и малкото останала надежда у асеновградчани, че тимът ще намери сили да запази мястото си в групата. В последните 2 сезона “Асеновец” върви стремглаво надолу и почти сигурно ще се състезава в областните групи от следващия сезон.

Срещата днес започна с минута мълчание в памет на починалия ветеран на „Хасково-1957“ Делчо Делчев. Юли Шекеров блесна с хеттрик за домакините. Таранът откри резултата още в 9-ата минута. Пак той удвои 5 минути по-късно. Последва и дузпа, която хасковлии пропуснаха. В 34-ата минута гостите намалиха, но минутки преди края Ален Иванов реализира за 3:1. Шекеров се разписа през второто полувреме и така узакони победата за „Хасково-1957“.

С едва 2 победи от 22 мача “Асеновец” е последен с 9 точки, а в следващия кръг приема силния тим на “Загорец” (Нова Загора). На всичкото отгоре “станимаклии” са наказани с лишаване от домакинство и няма да домакинстват на стадион “Шипка” в Асеновград.

Хасково 1957 (Хасково) - Асеновец 2005 (Асеновград)       4:1 (3:1)

5. Черноморец 1919 (Бургас)           22   12   4   6   48:26   40
 6. Миньор (Раднево)                   21    8   5   8   23:20   29
 7. Хасково 1957 (Хасково)             21    8   5   8   25:29   29
 8. Атлетик (Куклен)                   21    8   5   8   33:28   29
 9. Розова долина (Казанлък)           22    8   5   9   33:34   29
10. Сокол (Марково)                    22    7   5  10   31:37   26
11. Карнобат (Карнобат)                22    7   5  10   23:41   26
12. Гигант (Съединение)                21    7   5   9   24:26   26
13. Левски (Карлово)                   22    6   7   9   15:25   25
14. Борислав 2009 (Първомай)           22    8   1  13   28:36   25