“Марица” и “Розова долина” завършиха 0:0 в мач от 22-ри кръг на първенството в Трета лига – Югоизточна група. Двубоят се игра в съботния следобед на стадион “Марица”.
Пловдивчани не показаха всичко, на което са способни в този мач. Те владееха много повече топката от противника си, имаха и териториално превъзходство, но трудно стигаха до стрелкови позиции и не успяха да отбележат гол във вратата на тима от Казанлък. От състава на Борислав Караматев липсваха няколко състезателя, които лекуват контузии. Гостите бяха компактни, играха добре в отбрана, а имаха и нужната доза късмет. Те разчитаха на контраатаки, но създадоха едва 2-3 по-интересни неща в офанзивен план.
През първата част положенията бяха малко, както и в мача като цяло. В 10-та минута Тодор Тимонов стреля в аут от свободен удар. Малко по-късно удар на Пламен Колев от гостите премина високо над вратата на Илия Николов. В 16-та минута топката бе изчистена от голлинията на “Розова долина” след центриране от корнер и меле в малкото наказателно поле. В средата на полувремето Пламен Табаков бе принудително заменен от Йордан Пейчинов. До края на полувремето маричани на няколко пъти бяха близо до гола, но не съумяха да реализират. Колев от гостите имаше два шанса за гол, но ги пропусна.
През второто полувреме нещата не се промениха особено, макар то да беше по-интересно. Маричани търсеха начин да преодолеят компактната защита на гостите, но трудно достигаха до положения, въпреки че изцяло владееха ситуацията на терена. “Червените” разчитаха на контраатаки, но често те не се развиваха заради засади. В 49-та минута Запрян Запрянов можеше да открие, но стреля покрай вратата. Даниел Спасов в 61-та също нямаше шанс. В 76-та минута Тодор Тимонов бе много близо до гола, след като изненада вратаря Александър Петрунов с удар директно от корнер, но стражът успя да избие в нов ъглов удар, от който пък последва меле в наказателното поле. В тези минути маричани сериозно притиснаха своя съперник, а гостите започнаха все по-често да бавят играта. Мирослав Радев също нямаше късмет в 85-та минута, когато негов удар с глава бе отклонен случайно от защитник. Най-красивото положение дойде в 90-та минута, когато Георги Георгиев стреля с гръб към вратата Топката бе насочена в горния ъгъл на вратата на “Розова долина”, но вратарят Петрунов някак се разтегна и с върха на пръстите си отрази в корнер, спасявайки тима си от сигурен гол. В добавеното време Радев се измъкна сам срещу Петрунов, но не успя да го прехвърли.
Така “Марица” записа домакинско равенство срещу казанлъшкия тим и пропусна да изпревари “Загорец” в класирането, но пловдивчани са с мач по-малко. Новозагорци загубиха в Раднево от “Миньор” с 1:0, а лидерът “Нефтохимик” нямаше проблеми в Димитровград и постигна победа с 3:0.
В сряда, от 15 часа, “Марица” ще изиграе отложения си мач срещу “Миньор” в Раднево, а следващата събота “жълто-сините” гостуват на “Садово”, като все още не е ясно къде ще се играе мачът, тъй като садовци са наказани с лишаване от домакинство.

МАРИЦА: Илия Николов, Николай Димитров, Пламен Табаков (Йордан Пейчинов), Даниел Спасов, Джунейт Узунов, Красимир Иванов (Мартин Анастасов), Костадин Дяков (капитан), Лъчезар Ангелов (Георги Георгиев), Тодор Тимонов, Запрян Запрянов, Мирослав Радев. РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Атанас Савов, Александър Праматаров, Стоян Пидев. Треньор: Борислав Караматев

РОЗОВА ДОЛИНА: Александър Петрунов, Дамян Иванов, Димитър Вакавлиев (капитан), Петко Георгиев, Кристиян Петров, Стефан Пенев (Теодор Кьосев), Атанас Апостолов (Александър Баев), Николай Стоичков, Пламен Колев (Леонардо Гунаро), Ахмед Фаиков, Михаил Лалев. РЕЗЕРВИ: Петър Маринов, Милен Христов, Владислав Калайджиев, Венцислав Иванов. Треньор: Атанас Апостолов

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Кристиян Петров, Михаил Лалев и Александър Петрунов (РД)
Съдийски състав: ГС: Валентин Железов, асистенти: Мурад Вели и Стефан Димитров (Бургас); 4-ти съдия: Камена Георгиева (Пловдив); делегат: Милан Каратанчев (Пловдив)

стадион “Марица” – 450 зрители

23 март 2019, събота, 15:00 ч / XXII кръг:
Миньор (Раднево) - Загорец (Нова Загора)                  1:0
Марица 1921 (Пловдив) - Розова долина (Казанлък)          0:0
Гигант (Съединение) - Садово (Садово)                     1:0 (1:0)
Димитровград 1947 (Дмгр) - Нефтохимик 1962 (Бургас)       0:3 (0:1)
Карнобат (Карнобат) - Левски (Карлово)                    0:0
Атлетик (Куклен) - Свиленград 1921 (Свиленград)           2:1
Сокол (Марково) - Черноморец 1919 (Бургас)                1:2
23 март 2019, събота, 16:00 ч / XXII кръг:
Созопол (Созопол) - Борислав 2009 (Първомай)              3:1 (1:0)

5. Черноморец 1919 (Бургас)           22   12   4   6   48:26   40
 6. Миньор (Раднево)                   21    8   5   8   23:20   29
 7. Атлетик (Куклен)                   21    8   5   8   33:28   29
 8. Розова долина (Казанлък)           22    8   5   9   33:34   29
 9. Сокол (Марково)                    22    7   5  10   31:37   26
10. Карнобат (Карнобат)                22    7   5  10   23:41   26
11. Хасково 1957 (Хасково)             20    7   5   8   21:28   26
12. Гигант (Съединение)                21    7   5   9   24:26   26
13. Левски (Карлово)                   22    6   7   9   15:25   25
14. Борислав 2009 (Първомай)           22    8   1  13   28:36   25