“Марица” победи с 0:2 “Асеновец” на негостоприемния стадион “Шипка” в Асеновград. Срещата бе от 21-ви кръг на първенството в Трета лига – Югоизточна група и премина при надмощие на “жълто-сините”. Тодор Тимонов, който днес празнува имен ден, вкара и двете попадения, като така си направи чудесен подарък за празника. Второто попадение – негов специалитет, беше изключително красиво.
През първата част играчите на “Марица” на два пъти бяха много близо до откриване на резултата. Капитанът Костадин Дяков нямаше шанс и удари греда в 16-та минута, а в 43-та Христо Янчев се озова сам срещу вратаря, който с малко шанс успя да спаси. Втората част започна със ситуации пред вратата на домакините. При една от тях бе извършено нарушение срещу Николай Димитров и съдията Краевски отсъди дузпа. Опитният Тодор Тимонов хладнокръвно изпълни, откривайки резултата в 50-та минута. В 66-та минута Тимонов реализира много красив гол за 0:2. Той стреля от около 35 метра по земя в долния ъгъл на вратата на “Асеновец”. До края на мача резултатът остана непроменен и възпитаниците на Борислав Караматев се поздравиха със заслужен успех.

С актив от 42 точки и мач по-малко “Марица” заема 4-то място в класирането, на две от третия “Загорец”. Пловдивският тим продължава да бъде отборът с най-добра защита, като е допуснал най-малко голове от всички други състави в групата. В следващия кръг “жълто-сините” посрещат “Розова долина”. Срещата е на 23 март, събота, от 15 часа, на стадион “Марица”.

МАРИЦА: Илия Николов, Даниел Спасов, Николай Димитров, Джунейт Узунов, Йордан Пейчинов, Красимир Иванов, Тодор Тимонов (Мартин Анастасов), Костадин Дяков – капитан (Айкут Янъков), Христо Янчев, Мирослав Радев (Пламен Табаков), Запрян Запрянов. РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Атанас Савов, Александър Праматаров. Треньор: Борислав Караматев

16 март 2019, събота, 13:00 ч / XXI кръг:
Черноморец 1919 (Бургас) - Миньор (Раднево)               1:0
16 март 2019, събота, 14:00 ч / XXI кръг:
Нефтохимик 1962 (Бургас) - Карнобат (Карнобат)            6:0 (2:0)
16 март 2019, събота, 15:00 ч / XXI кръг:
Борислав 2009 (Първомай) - Димитровград 1947 (Дмгр)       2:0 (0:0)
Садово (Садово) - Созопол (Созопол)                       1:3
Розова долина (Казанлък) - Гигант (Съединение)            1:0 (0:0)
Асеновец 2005 (Асеновград) - Марица 1921 (Пловдив)        0:2 (0:0)

6. Розова долина (Казанлък)           21    8   4   9   33:34   28
 7. Миньор (Раднево)                   20    7   5   8   22:20   26
 8. Хасково 1957 (Хасково)             20    7   5   8   21:28   26
 9. Борислав 2009 (Първомай)           21    8   1  12   27:33   25
10. Атлетик (Куклен)                   19    7   4   8   31:27   25
11. Сокол (Марково)                    20    7   4   9   29:34   25
12. Карнобат (Карнобат)                21    7   4  10   23:41   25
13. Гигант (Съединение)                20    6   5   9   23:26   23
14. Левски (Карлово)                   20    6   5   9   15:25   23
15. Димитровград 1947 (Димитровград)   21    6   3  12   19:29   21