Атлетик (Куклен) загуби с 0:1 от лидера в Трета лига – Югоизточна група Нефтохимик. Срещата от 20 кръг се игра на стадиона в Куклен и бе много оспорвана, но лишена от футболни достойнства. Победата бе трета поредна през пролетта за тима от Бургас.

През първата част положения почти нямаше, като преобладаваше борбата по терена – главно в централната му част. Най-запомнящото се бе изгонването на вратаря на гостите Мюмюнов след края на полувремето. Публиката не спря да псува по асеновградския вратар на Нефтохимик Ферди Мюмюнов, чиито нерви не издържаха и той се нахвърли да се саморазправя с един от тях, за което съдията Стоев му показа червен картон. Мюмюнов прескочи оградата и според очевидци е ударил привърженик на домакините, който е псувал по семейството на вратаря, което също е било сред зрителите.

Втората част гостите започнаха с човек по-малко, но въпреки това излязоха по-мотивирани на терена. Мястото на Мюмюнов на вратата зае Мартин Шейтанов, а от игра излезе Мирослав Радев. В 66-та мин. Цветан Филипов, от дузпа, донесе трите точки на Нефтохимик. До наказателния удар се стигна след нарушение срещу Боримир Карамфилов в наказателното поле. Домакините дълго оспорваха решението на съдията Стоев, но с това още повече убиха игровия ритъм. След гола „шейховете“ се прибраха в своята половина и с човек по-малко бтранеха крехката си преднина. Малко преди края на мача се откри добра възможност за гол пред домакините от Куклен, но резервния вратар на бургаския тим Шейтанов успя да се намеси срещу останалия очи в очи с него противников състезател.

В следващия кръг Атлетик (Куклен), който вече е 9-ти в класирането, гостува на Левски (Карлово), а Нефтохимик е домакин на Карнобат. Мачовете са в събота /16 март/, от 15:00 часа.

9 март 2019, събота, 15:00 ч / XX кръг:
Миньор (Раднево) - Хасково 1957 (Хасково)                 3:2
Марица 1921 (Пловдив) - Загорец (Нова Загора)             1:0 (1:0)
Гигант (Съединение) - Асеновец 2005 (Асеновград)          1:0
Димитровград 1947 (Димитровград) - Садово (Садово)        3:0
Карнобат (Карнобат) - Борислав 2009 (Първомай)            2:1 (1:1)
Атлетик (Куклен) - Нефтохимик 1962 (Бургас)               0:1 (0:0)
Сокол (Марково) - Левски (Карлово)                        3:0
Черноморец 1919 (Бургас) - Свиленград 1921 (Свиленград)   4:1
9 март 2019, събота, 16:00 ч / XX кръг:
Созопол (Созопол) - Розова долина (Казанлък)              1:0 (1:0)

1. Нефтохимик 1962 (Бургас)           20   16   2   2   47:13   50
-------------------------------------------------------------------
 2. Созопол (Созопол)                  20   15   2   3   41:16   47
 3. Загорец (Нова Загора)              20   12   5   3   39:14   41
 4. Марица 1921 (Пловдив)              19   11   6   2   27:12   39
 5. Черноморец 1919 (Бургас)           20   10   4   6   45:25   34
 6. Миньор (Раднево)                   19    7   5   7   22:19   26
 7. Хасково 1957 (Хасково)             19    7   5   7   20:25   26
 8. Розова долина (Казанлък)           20    7   4   9   32:34   25
 9. Атлетик (Куклен)                   19    7   4   8   31:27   25
10. Карнобат (Карнобат)                20    7   4   9   23:35   25
11. Сокол (Марково)                    20    7   4   9   29:34   25
12. Гигант (Съединение)                19    6   5   8   23:25   23
13. Левски (Карлово)                   20    6   5   9   15:25   23
14. Борислав 2009 (Първомай)           20    7   1  12   25:33   22