Атлетик (Куклен) победи Вихър (Айтос) с 2:1 в контролна среща, играна на стадиона в град Айтос. С този приятелски мач завършва лагера на “баските“, който се проведе през последната седмица в Несебър. В мача днес взеха участие завърналият се Иван Площаков и новото попълнение Добри Орловски.

В 10-ата минута тима от Куклен поведе. Стефан Рабаджийски нахлу отляво и центрира остро. Играч от домакините отклони топката в собствената си врата. Домакините изравниха в 39-ата минута след груба грешка в защитата кукленци. В 50-ата минута  Иван Площаков засече с глава за 1:2, след добро цетриране от корнер на Димитър Джонджоров. Малко пред края гостите пискаха дузпа за събаряне Стефан Рабаджийски, който излезе очи в очи с вратаря и го преодоля, но стражът го фаулира. Дузпа обаче не бе отсъдена.

На 13 февруари възпитаниците на Христо Телкийски ще изиграят контрола с Локомотив U19.

Атлетик: Димитър Георгиев, Юлиан Романов, Ивайло Аврамов, Александър Христев, Георги Йотовски, Янко Гюзлев, Антонио Топалов, Димитър Джонджоров, Стефан Рабаджийски, Борислав Хаджиев, Антонио Цанков (Станимир Иванов, Кирил Матрев, Иван Площаков, Атанас Чернев, Добрин Орловски, Георгиос Караянис, Мартин Апостолов, Илхан Ибрамчик).