Хебър загуби с 0:1 от лидера на беларуската Втора футболна лига – Рух (Брест) последната си контрола от лагера в Анталия.

Мачът се игра на един от тренировъчните терени в Белек при отлично за футбол време.

Автор на единствения гол в мача стана Александър Кротов, който се разписа в 44-та минута след колективна грешка в отбраната на Хебър. При попадението останаха сериозни съмнения за засада.

Футболистите на Рух преминаваха на моменти отвъд твърдата игра и руският рефер трябваше да ги респектира със 7 жълти картона. От „зелените” за две официални предупреждения от игра беше изваден капитанът Васил Геров, но по предварително споразумение между треньорите на негово място влезе Мартин Сечков и така численото равенство на терена се запази.

През първата част играта бе равностойна, докато след паузата Хебър беше отборът, който диктуваше събитията на терена. За жалост на българският тим изравнително попадение не падна въпреки опитите на почти половината състезатели на Хебър да пробият успешно защитния вал на Рух.