Марица загуби с 0:1 от Оборище (Панагюрище) в петата си контролна среща от началото на зимния подготвителен период. Двубоят се игра на базата в село Оризари, край Пловдив, при дъждовно време. Въпреки негативния резултат пловдивчани показаха добра, комбинативна игра и надиграваха своя съперник през голяма част от игровото време. В поредна проверка, през втората част, Марица игра почти изцяло с юноши от собствената си школа.
През първата част Марица имаше изразено игрово надмощие и създаде повече положения от панагюрския тим. Освен това маричани показаха и собствен облик. Общо 7 чисти положения създадоха възпитаниците на Борислав Караматев през първото полувреме, срещу 2 от страна на Оборище. Въпреки положенията резултатът след първите 45 минути бе 0:0.
През второто полувреме Марица игра почти изцяло с момчета от школата на клуба. Двама от юношите бяха от младша възраст. Взелите участие юноши показаха израстване и бяха равностойни през голяма част от времето на опонентите си от високо бюджетния тим на Оборище, като имаха и шансове да реализират попадения. В крайна сметка тима от Панагюрище стигна до гол от статично положение в 55-та минута, който се оказа единствен в мача.
Треньорът на Марица Борислав Караматев изрази задоволство от играта на тима и показаното израстване, като определи проверката за много полезна. Освен това той похвали и юношите, взели участие в срещата, като изрази мнение, че скоро ще може да се разчита на голяма част от тях. Караматев, който днес празнува рожден ден, както и ръководството на клуба, са амбицирани да продължат по същия път, налагайки млади кадри от школата на Марица.

МАРИЦА, първо полувреме: Илия Николов, Пламен Табаков, Йордан Пейчинов, Атанас Савов, Джунейт Узунов, Костадин Дяков, Христо Янчев, Мирослав Радев, Тодор Тимонов, Айкут Янъков, Запрян Запрянов. През втората част в игра влязоха: Горан Гръблев, Милен Танчев, Красимир Иванов, Александър Праматаров, Петър Сърбов, Денис Палков, Димитър Русев, Георги Иванов, Дарио Тейес, Мартин Анастасов, Георги Георгиев