Хебър отстъпи с 0:3 на дублиращара формация на руския елитен тим Арсенал (Тула) в контролен мач, игран на стадиона в Сиде, Турция.

Проверката беше първа за хебърци от началото на лагера на пазарджиклии на турска земя.

Подобно на контролата с ЦСКА 1948 преди 5 дни и днес треньорът на Хебър Николай Митов пусна в игра две различни единадесеторки, като равен брой игрови минути получиха всички здрави футболисти, включително и 8-те юноши, включени в групата за лагера в Анталия. Участие в спарингът с руснаците не взеха само лекуващите контузии Анди Краев и Димитър Пангев. Съхранен за този мач беше и бразилецът Родриго Барони, който има напрежение в мускулите.

През първата част контролата се игра под непрестанен дъжд и лек, но студен вятър, докато след антракта изгря слънце.

От Хебър най-близо до попадение беше Кирил Георгиев, който при резултат 0:1 за Арсенал през първото полувреме изпусна дузпа. Своите ситуации от пазарджишкия тим за гол имаха още Дани Пехливанов и Георги Недялков.

В събота Хебър излиза във втория си контролен мач от подготовката в Анталия срещу немският Щайнбах Хайгер.