Спартак започна със загуба контролите от подготовката за пролетния дял на първенството на “Б” областна група – Запад. Гладиаторите загубиха с 2:3 от третодивизионния Левски (Карлово). Двубоят се игра на тежкия терен на стадион “Васил Левски” в Карлово. Стефан Учиков не можеше да разчита на 5-ма основни играчи – Любо Цеков, Петко Фанев, Христос Доков, Николай Христозов и Атанас Църцев.

Домакините поведоха с 1:0 с гол на Николай Манчев през първата част, а през втората част удвоиха. Пловдивчани отговориха с два бързи гола на Здравко Жилов и Мариан Гиров. В самия край на мача домакините стигнаха до победния трети гол. Следващата контрола на Спартак е със  Секирово (Раковски).

Спартак: Костадин Велков, Атанас Бучов, Михаел Пърчев, Рангел Костурски, Костадин Калинов, Веселин Тонев, Мануел Костов, Митко Илиев, Денис Хасан, Андон Андонов, Мирослав Манев (Алекс Василев, Цветелин Петров, Мартин Симеонов, Мариан Гиров, Кристиан Кодуков, Здравко Жилов)