Отборът на “Момино” разби с 4:0 гостуващия тим на “Дълго поле” в мач от 13-ти кръг на първенството в “А” ОФГ. Домакините имаха превъзходство през цялата среща и заслужено се поздравиха с ценния успех. Гостите отново играха грубо, като въпреки красноречивия резултат търсеха причините за загубата у съдиите, като ги псуваха, обиждаха и заплашваха. Техни фенове пък си позволиха да навлизат на терена. Състезателят на гостите Костадин Косев получи червен картон именно за заплахи и псувни към страничната съдийка, както и към главния съдия. Така дългополци затвърждават впечатлението, че са един от най-грубите тимове в групата, наред със “Сокол” (Д.Воден). Картонът е пореден на тяхната сметка, а тимът е наказан с лишаване от домакинство за други подобни прояви. Кметът на селото пък бе арестуван преди време заради хулигански прояви. Голмайстори за тима на “Момино” бяха Абиб Конедарев, Николай Гълъбов, Марио Тодоров, а четвъртото попадение бе автогол. Домакините са с актив от 14 точки и поне временно се измъкнаха от “червената” зона, а “Дълго поле” е в горната част на таблицата. В следващия кръг “жълто-черните” гостуват на “Вихър” (Войсил), а дългополци приемат “Житница” в общинско дерби.

17 ноември 2018, събота, 14:30 ч / XIII кръг:
Секирово (кв.Секирово, Раковски) - Марица (Цалапица)      1:0