Долна баня бе домакин на зоналния полуфинал от турнира за купата на Аматьорската футболна лига между Хебър и Миньор (Перник).

Както вече писахме хебърци отписаха двубоя и пуснаха в игра повечето юноши старша възраст и логично отпаднаха след 2:0 с по един гол в всяко полувреме.

Миньорци бяха по-добрия отбор на терена, както физически, така и тактически. Още в 12-ата минута перничани поведоха в резултата с хубав удар. Натиска им продължи и през цялата първа част, но до удвояване на резултата не се стигна след куп пропуски. През второто полувреме „жълто-черните” вкараха и втори гол в 60 минута, докато Хебър се отчитаха с епизодични атаки. До края срещата се доиграваше без интересни моменти и пред двете врати.

В събота двата отбора излизат отново един срещу друг в мач от Югозападна трета лига, като този път мача ще е на стадион „Георги Бенковски” в Пазарджик, а интригата там ще бъде още по-интерестна, тъй като на Хебър им трябва задължителна победа за да задържат първото си място.