“Марица” допусна първа загуба през този сезон в Трета лига – Югоизточна група, след като в мач от 13-ти кръг загуби от “Атлетик” (Куклен). Мачът се игра в събота на стадиона в Куклен и бе белязан от някои съдийски грешки на асеновграския рефер Рюстем Карагарен, съобщават от клуба от “Кършияка”.
Първото полувреме беше равностойно. Още в първата минута Карагарен спести директен червен картон за домакините за удар без топка и то пред погледа на четвъртия съдия. Играч на “Марица” извърши нарушение, след което бе изритан от фаулирания футболист. Малко по-късно Айкут Янъков получи удар в корема присъщ за бойните спортове, но Карагарен отново не реагира. Домакините откриха резултата в 21-та минута, след корнер. След изпълнението на центъра Айкут Янъков бе намерен с центриране и изпреварвайки вратаря изравни с глава. В 45-та минута Карагарен отсъди дузпа за домакините след сблъсък на техен състезател с вратаря Илия Николов. Тя бе успешно реализирана за 2:1.
През втората част домакините се защитаваха организирано и разчитаха на изритани топки и статични положения. Улисани в предни позиции маричани изпуснаха играч на “Атлетик” да се откъсне при една изритана топка и резултатът стана 3:1. Малко по-късно домакините стигнаха до четвърти гол, след центриране от корнер. При този резултат съдията Карагарен промени вижданията си и започна да вижда всичко, което се случва, но вече беше късно. Все пак в 80-та минута Айкут Янъков намали от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него. До края на мача гостите не съумяха да стигнат до нов гол и така инкасираха първа загуба през този сезон.
“Марица” остава с актив от 28 точки и вече е на 3-та позиция в класирането. Лидер е “Нефтохимик” с 31, пред “Созопол” с 29. Четвърти е “Загорец” с 27, но и с мач по-малко. В следващия кръг “Марица приема ОФК “Карнобат”. Срещата е следващата събота, от 14:30 часа, на стадион “Марица”.
МАРИЦА: Илия Николов, Йордан Пейчинов, Величко Величков, Атанас Савов, Джунейт Узунов, Костадин Дяков – капитан, Христо Янчев (Милен Танчев), Лъчезар Ангелов (Пламен Табаков), Тодор Тимонов, Запрян Запрянов (Ерик Смилянов), Айкут Янъков
Съдийски състав: ГС: Рюстем Карагарен, АС: Йордан Петров и Иван Копчев, 4-ти съдия: Николай Марков, делегат: Трендафил Думбалаков – Пловдив
Сокол (Марково) - Хасково 1957 (Хасково)                  2:0
Атлетик (Куклен) - Марица 1921 (Пловдив)                  4:2 (2:1)
Карнобат (Карнобат) - Гигант (Съединение)                 2:1 (1:0)

7. Борислав 2009 (Първомай)           13    6   1   6   19:20   19
 8. Миньор (Раднево)                   12    5   4   3   15:10   19
 9. Атлетик (Куклен)                   12    5   2   5   21:18   17
10. Розова долина (Казанлък)           12    4   3   5   16:20   15
11. Сокол (Марково)                    13    4   3   6   15:22   15
12. Димитровград 1947 (Димитровград)   13    4   2   7   13:20   14
13. Садово (Садово)                    13    4   1   8   12:29   13
14. Карнобат (Карнобат)                13    3   3   7   12:22   12
15. Свиленград 1921 (Свиленград)       12    3   3   6    7:17   12