“Гигант” (Съединение) загуби визитата си на „Карнобат“, след като в среща отXIII-ти кръг на Югоизточна Трета лига домакините се наложиха с 2:1. Победата дава глътка въздух за възпитаниците на старши треньора Георги Калоянов, които в последните няколко седмици нямаха късмета да се поздравят с трите точки.

Първото попадение в мача бе дело на Габриел Диманов, който се завърна в игра след продължително лекуване на контузия. Младата надежда на карнобатлии бе точен в 37-ма минута, когато реализира ефектен гол. Диманов получи извеждащ пас от Георги Калоянов, прехвърли вратаря на „Гигант“ Стоянов, след което получи заслужените аплодисменти на публиката.

В 60-та минута гостите изравниха чрез Светослав Читаков, който отбеляза след индивидуален пробив от дясно. 13 минути по-късно бранителят на „Карнобат“ Трендафил Момчилов донесе победата с 2:1. Талантливият състезател на домакините реализира от около точката за изпълнение за дузпа, когато бе точен при продължително разиграване в пеналта на тима от Съединение. Играещият наставник на „Карнобат“ Георги Калоянов също бе близо до гола на няколко пъти, но пропусна да реализира.
Гостите също имаха своите положения. Вратарят на домакините Роман Васенев спаси редица опасни положения пред своята врата, с което също допринесе за победата на „Карнобат“.
Успехът за „Карнобат“ не бе лесен, за това пък попада в графата „постигнати с много труд и желание“, още повече, че тимът е лишен от близо дузина състезатели, наказани или контузени, сред които Христо Каймакански, Павел Парушев, Пламен Димитров, Мартин Димитров, Стоян Калпаклиев и много други.
В следващата си среща „Карнобат“ ще гостува на „Марица“ /Пд/. Двубоят е на 10-ти ноември, събота, от 14:30 ч. По същото време “Гигант” посреща “Димитровград”.
Сокол (Марково) - Хасково 1957 (Хасково)                  2:0
Атлетик (Куклен) - Марица 1921 (Пловдив)                  4:2 (2:1)
Карнобат (Карнобат) - Гигант (Съединение)                 2:1 (1:0)

7. Борислав 2009 (Първомай)           13    6   1   6   19:20   19
 8. Миньор (Раднево)                   12    5   4   3   15:10   19
 9. Атлетик (Куклен)                   12    5   2   5   21:18   17
10. Розова долина (Казанлък)           12    4   3   5   16:20   15
11. Сокол (Марково)                    13    4   3   6   15:22   15
12. Димитровград 1947 (Димитровград)   13    4   2   7   13:20   14
13. Садово (Садово)                    13    4   1   8   12:29   13
14. Карнобат (Карнобат)                13    3   3   7   12:22   12
15. Свиленград 1921 (Свиленград)       12    3   3   6    7:17   12