Ботев Пловдив спечели дербито с Берое в мач от 1/8 финалите за Купата на България след изпълнение на дузпи.
Резултатът в редовното време, както и след двете продължения бе 0:0. А след изпълнение на дузпите футболистите на Ботев се оказаха по-съобразителни вкарвайки 4 попадения във вратата на Берое, които пък пропуснаха две дузпи.

Двубоят започна започна изключително равностойно, като първата интересна ситуация дойде чак в 18-ата минута, когато Вандерсон направи уникален пробив, след което подаде към Рубен Бригидо, който от няколко метра уцели Джонатан Перейра. Бранителят бе застанал на голлинията и по този начин предотврати сигурен гол.

В 28-ата минута Джонатан получи пас от Тодор Неделев, крайният бранител си поведе добре топката и шутира, но кълбото премина встрани от целта. Малко по-късно и Неделев пробва да изненада Душан Перниш с техничен шут от дистанция, но отново топката премина далеч от вратата.

Пет минути преди края на първата част Мартин Камбуров центрира към Борислав Цонев. Халфът стреля с глава, но право в ръцете на Даниел Кайзер.

В 57-ата минута Густаво Афонсо стреля по тревата, но Перниш спаси. Малко по-късно отново той пробва да се разпише, но право в ръцете на стража на домакините.

В 87-ата минута Вандерсон проби и центрира в наказателното поле, където обаче и резервата Меска, и Рубен Бригидо не успяха да засекат топката.

В 92-ата минута Кайзер се намеси решително. Иван Бандаловски шутира от малък ъгъл, но вратарят на “канарчетата” се справи със ситуацията. Това бе и последната интересна ситуация за редовните 90 минути.

През първото и второто продължение не се случи нищо интересно и логично резултатът остана непроменен.

Мартин Райнов праща топката над напречната врата – 3:3
Серкан вкарва за 4:3 и праща Ботев Пловдив на четвърт финал за Купата на България

БЕРОЕ (4-2-3-1): 12. Душан Перниш, 11. Иван Бандаловски, 25. Георги Ангелов, 26. Камен Хаджиев, 19. Александър Василев, 7. Мартин Райнов, 10. Борислав Цонев, 28. Рубен Бригидо, 73. Иван Минчев, 77. Вандерсон, 9. Мартин Камбуров
Старши треньор: А. Томаш