Днес в мач от XII кръг ФК “Садово” постигна безценна победа над много коравия тим на “Борислав” (Първомай) с резултат 3:2. Домакините започнаха ударно мача окрилени от победата в сряда срещу “Асеновец” с гол “от съблекалнята”. Още във втората минута гол отбеляза Емо Стоев-Бадема, довкарвайки една отклонена топка от Георги Бъчваров след центриране в наказателното поле. Голът даде увереност на домакините и те полетяха по терена на Градския стадион в Садово. Особенно впечатление направи страхотната преса, която за първи път публиката вижда от собственния си отбор. Изключително активни в този аспект от играта бяха близнаците Августин и Пламен Занчеви, Венци Изевков, Иво Димитров-Шведа, днешния капитан Николай Коев (Атанас Зангаров е контузен) и забележете – Никола Николов, който днес се раздаде максимално за публиката. Показателно за добрата игра през първото полувреме е, че гостите от Първомай нямаха нито едно голово положение, нищо че на моменти владееха малко повечко топката.

Второто полувреме започна по-добре за гостите които успяха да изравнят след страхотен пробив на техен играч и бомбен изстрел по диагонал в 51 мин. Веднага след това обаче натежаха жълтите картони, които двата отбора натрупаха предимно за разправии помежду си и със съдията. Така се стигна и до втори жълт картон за играч на “Борислав”. Веднага след него “Садово” отново поведе след изстрел и последваща добавка на Емо Аргиров-Животното. Стоян Грънчарски замени Емо Стоев и домакините с човек повече започнаха да търсят трети гол. Междувременно гостите останаха и с още един човек по-малко и пак заради глупави разправии и провокации. От този момент нататък домакините започнаха да се забавляват и заредиха положение след положение. На два пъти Емо Аргиров нацели гредите, веднъж Петьо Димитров пропусна чисто положение сам срещу вратаря на Първомай за да се стигне до 83 мин., когато Венци Изевков вкара трети гол и реши окончателно мача. В продължението на срещата гостите намалиха след неразбирателство между защитниците и вратаря Стефан Стойчев, направил много силен мач. за “Садово” следва гостуване на “Нефтохимик” в Бургас на ст. ” Лазур”. “Борислав” приема “Миньор” (Раднево).

В друг много интересен и оспорван мач игран също днес “Гигант” и “Атлетик” (Куклен) завършиха 3:3 в Съединение.

27 октомври 2018, събота, 16:00 ч / XII кръг:
Миньор (Раднево) - Димитровград 1947 (Димитровград)       3:0
Гигант (Съединение) - Атлетик (Куклен)                    3:3
Марица 1921 (Пловдив) - Сокол (Марково)                   1:0 (0:0)
Хасково 1957 (Хасково) - Черноморец 1919 (Бургас)         1:1 (0:0)
Загорец (Нова Загора) - Свиленград 1921 (Свиленград)      отложен
Асеновец 2005 (Асеновград) - Левски (Карлово)             2:0
Розова долина (Казанлък) - Нефтохимик 1962 (Бургас)       0:3 (0:2)
Садово (Садово) - Борислав 2009 (Първомай)                3:2 (1:0)
27 октомври 2018, събота, 17:00 ч / XII кръг:
Созопол (Созопол) - Карнобат (Карнобат)                   2:1 (1:0)

1. Нефтохимик 1962 (Бургас)           12    9   1   2   32:8    28
-------------------------------------------------------------------
 2. Марица 1921 (Пловдив)              12    8   4   0   17:4    28
 3. Загорец (Нова Загора)              11    8   2   1   25:5    26
 4. Созопол (Созопол)                  12    8   2   2   27:12   26
 5. Черноморец 1919 (Бургас)           12    6   3   3   26:13   21
 6. Миньор (Раднево)                   11    5   4   2   15:9    19
 7. Хасково 1957 (Хасково)             12    5   4   3   12:14   19
 8. Борислав 2009 (Първомай)           12    5   1   6   18:20   16
 9. Розова долина (Казанлък)           12    4   3   5   16:20   15
10. Димитровград 1947 (Димитровград)   12    4   2   6   12:17   14
11. Атлетик (Куклен)                   11    4   2   5   17:16   14
12. Садово (Садово)                    12    4   1   7   12:26   13
13. Сокол (Марково)                    12    3   3   6   13:22   12
14. Гигант (Съединение)                12    2   4   6   17:20   10